ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

جلالی: منتقدان در تفسیر و تناقض‌گویی غربی‌ها از بیانیه لوزان شریک نشوند

جلالی: منتقدان در تفسیر و تناقض‌گویی غربی‌ها از بیانیه لوزان شریک نشوند

نامه نیوز/ عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است در تفسیرها درباره بیانیه لوزان باید به اظهارات تیم مذاکره کننده خودمان اعتماد کنیم و برداشت های غربی را ملاک ارزیابی قرار ندهیم.

کاظم جلالی رئیس مرکز پژوهشهای شورای اسلامی با اشاره به انتقادات مطرح شده به بیانیه لوزان، از سوی منتقدان دولت گفت: در مذاکرات لوزان فقط یک بیانیه داده شده و دو طرف یک افق آینده را ترسیم کرده‌اند. اساس توافق هنوز باقی مانده است. بدون شک کار در توافق نهایی کار سنگینی است و ضرورت دارد که باید تیم مذاکره کننده هسته ای را حمایت کنیم.

وی با بیان اینکه تیم مذاکره کننده در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری به پشتیبانی ملت و مسئولین نیاز دارد، اظهار داشت: ما باید به تیم مذاکره کننده خودمان اطمینان و اعتماد کنیم و در برداشت ها و تفسیرهایی که غربی‌ها از بیانیه ارائه می دهند شریک نشویم، نگوییم که تیم ما تناقض گویی می کند زیرا این غربی‌ها هستند که تناقض گویی می‌کنند.

جلالی تصریح کرد: چرا ما در مقابل تناقض گویی غربی‌ها تیم خودمان را تضعیف کنیم، وظیفه ما در حال حاضر حمایت از تیم مذاکره کننده است البته تیم مذاکره کننده نیز باید هوشمندانه عمل کند، خطوط قرمز را رعایت کرده و حقوق هسته ای ملت ایران را مورد توجه قرار دهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه توافقنامه نهایی یک مرحله‌ای است ، افزود: البته نقدها در جامعه دموکراتیکی همانند جامعه ما که جامعه تک صدایی نیست طبیعی است ولی خوب است که این نقطه نظرات عالمانه باشد و حرفهای وزیر امور خارجه و ریس سازمان انرژی هسته ای و تیم مذاکره کننده کاملا شنیده شود و متون انگلیسی و فارسی کاملا مطالعه شود، سپس درباره توافق نهایی اظهارنظر کنیم.

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری فرمودند که منتقدین باید چگونه عمل کنند و براساس غرض ورزی نقد نکنند. از آن طرف نیز دولت باید آنجاهایی که منتقدین حرفهای موجهی دارند این حرفها را مورد توجه قرار دهد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده