آغاز کار بیمارستان صحرایی اهدایی ایران در صلاح الدین عراق

آغاز کار بیمارستان صحرایی اهدایی ایران در صلاح الدین عراق

ایرنا/ بیمارستان صحرایی اهدایی ایران برای کمک و مساعدت های درمانی به مردم مناطق شمالی استان صلاح الدین که به دنبال سیطره 9 ماهه داعش، آسیب های فراوانی دیده اند، تحویل طرف عراقی شد.

این بیمارستان صحرایی که شامل 13 چادر با تجهیزات کامل پزشکی و 32 تخت بستری، اورژانس و نیز مجهز به اتاق عمل است، توسط تیم مهندسی دانشگاه علوم پزشکی ایران و با همکاری سفارت ایران در بغداد، در شمال تکریت نصب و راه اندازی شده است.

یکی از مسوولان هیات پزشکی ایران در این خصوص گفت که این بیمارستان صحرایی 16 فروردین ماه جاری تحویل طرف عراقی شده و کار پذیرش بیماران شهرهای شمالی استان صلاح الدین را آغاز کرده است.

این بیمارستان صحرایی که در اختیار وزارت بهداشت عراق قرار گرفته ، در روز اول، پذیرای بیش از 80 مراجعه کننده بود.

تکریت و بخش های مهمی از استان صلاح الدین، از خرداد ماه پارسال و به دنبال سقوط موصل به تصرف نیروهای تروریستی داعش و سایر گروههای تروریستی و خشن از جمله بازماندگان حزب بعث درآمد که حاصل آن آوارگی هزاران خانوار از این مناطق بود که هم اکنون در بغداد و سایر استان های جنوبی عراق اسکان یافته اند.

با اینحال، خانوارهای زیادی نتوانستند خانه های خود را ترک کرده و به اجبار زیر سیطره و یوغ داعش قرار گرفتند که از جمله خطرناک ترین مشکلات آنان، مسایل بهداشتی و درمانی بوده است.

داعش بسیاری از پزشکان حاذق استان های صلاح الدین و موصل را به دلیل نپذیرفتن عقاید و دستورات این گروه، به جوخه های مرگ سپرد و بیمارستان ها و درمانگاهها را به پایگاهها و مقرهای فرماندهی خود تبدیل کرد.

بیمارستان تکریت ، بعد از آزادسازی این شهر، بیشتر به یک سنگر بزرگ اجتماعی می مانست که گروه تروریستی داعش از آن سوء استفاده می کرد، چرا که هواپیماهای عراقی هیچگاه مراکز درمانی و خدماتی را که احتمال حضور مردم در آن بود، بمباران نکردند.

تکریت و 7 هزار کیلومتر مربع از اراضی استان صلاح الدین ، سرانجام بعد از 9 ماه اسارت ، طی یک ماه گذشته با عملیات بزرگ نیروهای ارتش و مردمی آزاد شده و به دامان عراق بازگشت.

آغاز کار بیمارستان صحرایی اهدایی ایران در صلاح الدین عراق

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آغاز کار بیمارستان صحرایی اهدایی ایران در صلاح الدین عراق» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X