ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

العربیه: رسانه های آمریکا در خصوص توافق هسته ای با ایران دچار دودستگی شده اند

العربیه: رسانه های آمریکا در خصوص توافق هسته ای با ایران دچار دودستگی شده اند

واحد مرکزی خبر/ العربیه گزار ش داد: رسانه های آمریکایی در خصوص توافق هسته ای با ایران دچار دو دستگی شده اند.
نادیا البلبیسی گزارشگر شبکه تلویزیونی العربیه گفت: در مصاحبه اخیر باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا با روزنامه نیویورک تایمز توافق هسته ای تعیین چارچوب، بیشتر وقت اوباما را گرفته بود به گونه ای که حتی پس از گذشت یک هفته از امضای این توافق اوباما ناچار شد به تشریح جزئیات این توافق برسد.
هیئت تحریریه روزنامه نیویورک تایمز حمایت خود را از این توافق نشان داد با این حال در برخی مقاله های خود در اعتماد مطلق به سران ایران ابراز تردید کرد.
یکی از نویسندگان این روزنامه نوشت اوباما تحت تاثیر پیشینه تاریخی خود و دریافت جایزه نوبل قرار دارد بدون آنکه موفقیتی در سیاست خارجی کسب کند.
ای بسا این دو عامل بر مذاکرات نیز تاثیر گذاشته باشد.
روزنامه واشنگتن پست در حالی که در سرمقاله خود توافق هسته ای را مورد انتقاد شدید قرار داده بود سران ایران را متهم به تزویر، فریبکاری و بی اعتمادی کرد.
جان برودی یک روزنامه نگار فعال در کنگره آمریکا گفت: توافق هسته ای یک موضوع بسیار مهم و بزرگ محسوب می شود و مناقشه های زیادی در آمریکا به راه انداخته است. اگر اوباما بتواند به یک توافق هسته ای نهایی با ایران دست پیدا کند موفقیتی در سیاست خارجی برای وی خواهد بود.
برنامه های تلویزیونی شبکه های آمریکایی توافق هسته ای با ایران را پوشش دادند. برخی از این شبکه ها این توافق را یک توافق تاریخی توصیف کردند و برخی دیگر در این توافق، خلل و ابهاماتی دیدند. بویژه در زمینه لغو تحریم ها، ارتباط ندادن این توافق به عملکرد ایران در منطقه و حمایت ایران از نظام سوریه و برخی گروه های مسلح همچون حوثی های یمن و حزب الله لبنان این توافق را دارای ملاحظاتی دانستند.
برخی شبکه های تلویزیونی آمریکا وارد جزئیات شده و مواد توافق هسته ای را به صورت دقیق بررسی
کردند.
جان برودی روزنامه نگار آمریکایی گفت: توافق هسته ای صورت گرفته بی توجه به عملکرد ایران در منطقه منعقد شده است و رسانه ها نیز به این اشاره کرده اند به گونه ای که هیچگونه ارتباطی میان توافق هسته ای و عملکرد ایران در منطقه و حمایت تهران از نظام سوریه و حضور ایران در عراق و لبنان و یمن دیده نمی شود.
رسانه های آمریکا بر مدت زمان اعتبار توافق که یک دهه است تمرکز کردند. این رسانه ها معتقد بودند باقی گذاشتن تاسیسات هسته ای ایران، همچنان امکان دستیابی تهران به تسلیحات هسته ای را باقی می گذارد. بسیاری از مقالات روزنامه ها نیز چنین نگاشتند که نبرد باراک اوباما هنوز آغاز نشده است. این در حالی است که مخالفان اوباما در کنگره در چهاردهم ماه جاری میلادی صفوف خود را یکپارچه کرده و نخستین جلسه خود برای بررسی توافق هسته ای را تشکیل می دهند.
با این که رسانه ها از افکار عمومی مردم آمریکا متاثر می شود اغلب آمریکایی ها ضمن داشتن ملاحظاتی از توافق هسته ای صورت گرفته با ایران حمایت می کنند اما چنانچه از آن ها پرسیده شود آیا این توافق مانع از دستیابی ایران به تسلیحات هسته ای می شود یا نه؟ سی و هفت درصد از آن ها پاسخ مثبت می دهند و در مقابل پنجاه نه درصد نظر دیگری دارند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده