ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

قطار گردشگری اروپا دیدار از آثار ایران را با یزد آغاز کرد

قطار گردشگری اروپا دیدار از آثار ایران را با یزد آغاز کرد

ایرنا/ معاون گردشگری مدیرکل میراث فرهنگی استان یزد اعلام کرد: نخستین قطار گردشگری اروپا در سال 1394 عصر امروز بازدید از آثار تاریخی ایران را با آثار یزد آغاز کرد.

سید مصطفی فاطمی با اعلام این خبر به خبرنگار ایرنا گفت: گردشگران قطار عقاب طلایی که قرار بود بعد از ورود به ایران از آثار شهرهای تبریز و زنجان بازدید کنند بدلیل تاخیر مستقیم وارد یزد شد.

وی افزود: عمده گردشگران این قطار آمریکایی بودند و بعداز بازدید از آثار تاریخی یزد ازجمله بافت تاریخی این آثار را جذاب و دیدنی توصیف کردند.

این مسوول ادامه داد: آنان در این سفر از بافت تاریخی، باغ دولت دولت آباد، دخمه و آتشکده زرتشتیان دیدن کردند.

فاطمی خاطرنشان کرد: این سفر اول گردشگران اروپایی و آمریکایی به ایران بود با این حال بعد از بازدید از آثار یزد وضعیت ایران را بسیار جالب و شگفت انگیز خواندند.

وی اضافه کرد: آنان وضعیت ایران را بد و شبیه برخی کشورهای عربی و افغانستان تصور می کردند که با این سفر نگاهشان بسیار متفاوت و غیرقابل باور و البته راضی کننده شده است.

سال گذشته نیز قطار عقاب طلایی دو بار گردشگران اروپایی و امریکایی را از مبدا کشور صربستان به ایران آورده و از آثار تاریخی بعضی شهرهای ایران دیدند کردند.

قطار امروز سومین قطار اروپا و اولین در سال 94است که بعداز وارد شدن به ایران بدلیل تاخیر چند ساعته بدون توقف در شهرهای دیگر کشورمان وارد یزد دومین شهر تاریخی و نخستین شهر خشتی جهان شد.

استان یزد یکهزار و 600 اثر تاریخی ثبت شده غیر منقول و 600 بنای تاریخی ثبت شده ملی دارد که میزبان گردشگران داخلی و خارجی است.

یزد، نخستین شهر خشت خام و دومین شهر تاریخی جهان دارای بافت تاریخی به مساحت عرصه 743 هکتار و مساحت حریم پنج هزار هکتار بوده که در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

این گردشگران تالحظه مخابره خبر در یزد حضور دارند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده