ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

برگی از تاریخ خودکشی امپراتور چین با 200 تن از درباریان!

برگی از تاریخ/ خودکشی امپراتور چین با 200 تن از درباریان!

جوان و تاریخ/ 19 مارس سال 1644 میلادی «سی سانگ» امپراتور وقت چین از دودمان مینگ پس از این که شنید یک مقام این کشور از راه خیانت یکی از دروازه های پکن را به روی نیروهای شورشی «لی زی چنگ» که شهر را محاصره کرده بودند گشوده و شورشیان وارد شهر شده اند خودکشی کرد و متعاقب او دویست تن از اعضای خاندان و درباریان او دست به خودکشی زدند تا اسیر و تحقیر نشوند و با خودکشی آنان حکومت سلسله مینگ بر چین که 276 سال طول کشیده بود پایان یافت و سلسله «کوینگ» که از منچوها بود و آخرین دودمان سلطنتی چین بشمار می رود روی کار آمد. دودمان کوینگ در 1911 منقرض شد.دودمان مینگ در سال 1368 میلادی با برکنار کردن خاندان چنگیزیان (مغول ها) بر جای انها نشست و پایتخت چین را در «بی جینگ Beijing به معنای پایتخت شمالی (پکن ــ پایتخت مغول ها) تثبیت کرد. این دودمان دیوار چین را به منظور جلوگیری از رخنه مغول ها تعمیر و تقویت کرد. دست اندازی ژاپنی ها به شبه جزیره کره و نیز فساد اداری (فساد دولتی) باعث تضعیف این دودمان شده بود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده