ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

یک بانو به عنوان معاون فرهنگی ارشاد اسلامی فارس معرفی شد

یک بانو به عنوان معاون فرهنگی ارشاد اسلامی فارس معرفی شد

ایرنا/ همزمان با ایام میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و گرامیداشت روز زن بهاره شفیعی به عنوان معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان منصوب و معرفی شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس شامگاه پنجشنبه در این آیین با اشاره به اینکه تلاش بانوان در حوزه فرهنگ کمتر از مردان نبوده و بلکه گاهی شاخص تر نیز بوده است گفت : انتصاب بانویی ازحوزه فرهنگ در این سمت می تواند گوشه هایی از توانایی زنان هنرمند جامعه ایران اسلامی را به عنوان پیروان بانوی دوعالم حضرت فاطمه زهرا (س)به رخ جهانیان کشد.
بهزاد مریدی افزود: معاونت فرهنگی یکی از مسوولیت های حساس در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است که زمینه ارتباط و حضور فرهنگوران و اصحاب فرهنگ و هنر را فراهم می کند و این انتخاب می تواند الگویی باشد برای زنان و دختران استان ادب پرورفارس تا از این امکان در راستای به کارگیری اندیشه های زنان استفاده ارزشی شود.
وی با اشاره به سابقه 9 ساله احمدرضا نداف در سمت معاون فرهنگی پیشین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، خاطرنشان کرد: وی در طول تصدی این مسوولیت اهتمام ویژه ای در برگزاری برنامه های فرهنگی از جمله نمایشگاه های بین المللی کتاب، جشنواره ها و مسابقات فرهنگی داشته است که جای تقدیر و سپاس دارد.
این مقام مسوول با تبریک میلاد حضرت زهرا (س) و تقدیر از بانوان کارمند شاغل در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و ادارات و بخش های تابعه، بانوان هنرمندان و فعالان رسانه، گفت: این قشر گرامی در هر زمان در برنامه های فرهنگی و هنری حضور فعال داشته اند و تلاش آنان کمتر از مردان نیست بلکه گاهی نیز مردانه تر بوده است.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری نیز در این مراسم ضمن تاکید بر لزوم استفاده از بانوان توانمند در پست های کلیدی استان فارس گفت: زمینه حضور بانوان در تصمیم گیری ها باید توسط مسوولان فراهم شود.
سیده معصومه دستغیب افزود: امروز شاهد هستیم که زنان متفکر، اندیشمند و پرورش یافته در مکتب حضرت زهرا (س) به گونه ای پیشرفت کرده اند که تفکرات خود را در عرصه های مختلف دانشگاهی به نمایش گذاشته اند.
وی با بیان اینکه اگر مسوولان اجازه حضور بانوان را در پست های کلیدی بدهند، شاهد اتفاقات خوبی خواهیم بود، خاطرنشان کرد: دختران جوان ما امروز در همه رشته های تحصیلی همرمان با آقایان در حال تحصیل هستند و مدارج علمی را طی می کنند و رتبه های بین المللی و کشوری را در عرصه های مختلف فرهنگی، هنری، قرآنی و ورزشی به خود اختصاص داده اند.
این مقام مسوول افزود: حضور بانوان در تصمیم گیری می تواند زمینه استفاده از تخصص و تجربیات این قشر را فراهم کند و از استعداد ها و توانمندی ها بهره برداری شود.
دستغیب با اشاره به انتصاب بهاره شفیعی به سمت معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ضمن تقدیر از مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، گفت: این انتصاب در شب میلاد حضرت زهرا (س) در حالی که خجسته و بابرکت است، وظیفه سنگینی را بر دوش همه ما قرار می دهد.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری فارس در ادامه با بیان اینکه حضرت زهرا (س) تنها به زنان تعلق ندارد، تاکید کرد: این بانو الگوی همه اقشار اعم از بانوان و آقایان است و باید برای ترویج راه و سبک زندگی ایشان تلاش کنیم.
وی همچنین ضمن اعلام حمایت و همکاری با معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، یادآور شد: از مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در شورای اداری استان به خاطر این انتصاب تقدیر خواهدشد.
معاون جدید فرهنگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس نیز در مراسم معارفه خود ضمن اشاره به اینکه حضور اصحاب فرهنگ در اداره کل ارشاد می تواند عنصر فرهنگ و هنر را برجسته کند، گفت: این اداره کل خانه تمام فرهنگوران و اصحاب فرهنگ و هنری است که در فارس حضور دارند.
بهاره شفیعی افزود: این حضور می تواند قابلیت تاثیرگذاری در همه جامعه را داشته باشد و عرصه ای برای معرفی فرهنگ و هنر فراهم کند.
خاطرنشان می شود، در این مراسم ضمن معرفی بهاره شفیعی به سمت معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، از بانوان فعال قرآنی، فرهنگی، هنری و بانوان شاغل در دبیرخانه کانون های مساجد فارس با حضور و همراهی مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، محمود عالیشوندی استاد دانشکده خبرشیراز، داریوش نویدگویی ناشربرترکشور، تعدادی از اصحاب فرهنگ و ادب و هنر فارس تقدیر شد.
گفتنی است در این ایین از خدمات احمدرضا نداف معاون فرهنگی پیشین قدردانی و بهاره شفیعی نیز به عنوان معاون جدید فرهنگی اداره کل ارشاد فارس معرفی شد. گفتنی است بهاره شفیعی دارای مدرک تحصیلی فوق لیسانس کارگردانی تئاتر با رتبه اول از دانشکده ی سینما و تئاتر دانشگاه هنر تهران تجربیاتی را در سوابق کاری خود دارد.
بازی در نمایش می خواهم به خانه برگردم و شرکت در جشنواره استانی تهران در سال 1375، شرکت در بخش مهمان جشنواره ی فجر در سال 1375،با طراحی صحنه ی نمایش تک نفره ی «زمین»، طراحی صحنه و لباس نمایش آخرین نوار کراپ «ساموئل بکت »، به کارگردانی بابک لطیفی و اجرای نمایش به مدت هفت شب در دانشکده ی سینما و تئاتر ،اجرای نمایش آخرین نوار کراپ در شهرهای خرم آباد،درود و ازنا به مدت چهار شب از جمله این سوابق هنری است .
اجرای نمایش زمین بصورت گروهی در جشنواره استانی و دریافت جایزه طراحی گریم ،اجرای نمایش زمین در جشنواره منطقه ای فجر در بوشهر و دریافت جوایزه طراحی لباس ،اجرای نمایش زمین به مدت ده شب در خرم آباد ،شرکت در جشنواره فجر و چهار اجرا در سالن نمایشی حوزه ی هنری تهران، کارگردانی نمایش مرثیه در جشنواره استانی فجر و کسب جایزه اول کارگردانی ،شرکت در جشنواره منطقه ای فجر در سمنان با نمایش مرثیه 1379،کارگردانی نمایش تلخ نامه نرگس و ماه در دانشکده سینما تئاتر به عنوان پایان نامه ، نگارش فیلمنامه ی «زیستن» و آغاز تهیه کنندگی برنامه ی جنگ جوان و پخش در شبکه سوم سیما در 1380 از دیگر فعالیتهای کاری نامبرده می باشد.
ادامه ساخت برنامه های جنگ جوان (بیست برنامه)،طراحی صحنه و لباس نمایش جن زدگان ، اجرای نمایش در جشنواره استانی لرستان و انتخاب کار به عنوان کار برتر،اجرای نمایش جن زدگان به مدت ده شب در خرم آباد، شرکت در جشنواره منطقه ای فجر در اراک با نمایش جن زدگان 1381، ادامه ساخت برنامه های جنگ جوان (ده برنامه)،کارگردانی و تهیه کنندگی تله تئاتر زمین در صداوسیمای مرکز لرستان1382 ، طراحی لباس و صحنه و کارگردانی مشترک نمایش مرثیه و اجرا در جشنواره استانی فارس، اجرای نمایش مرثیه به مدت 36 شب در تالار استاد محی الدین لایق شیراز، آغاز همکاری با دانشگاه سوره شیراز و اصفهان به عنوان مدرس و دهها کار هنری و داوری ، ترجمه و تالیف در این حوزه از دیگر فعالیتهای کاری وی را تشکیل می دهد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده