ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آیا ماریسا میر ۱۴۰۰ کارمند دیگر از یاهو را اخراج خواهد کرد؟

آیا ماریسا میر ۱۴۰۰ کارمند دیگر از یاهو را اخراج خواهد کرد؟

دیجیاتو/ تحلیلگران موسسه مورگان استنلی بر این باورند که مدیرعامل یاهو، خانم ماریسا میر مجبور خواهد بود اخراج هایی که در اکتبر گذشته شروع شدند را ادامه دهد. خانم میر پس از اینکه سال گذشته تحت فشار سرمایه گذاران برای کاهش هزینه ها قرار گرفت، از پاییز گذشته تا بحال بین ۷۰۰ الی ۹۰۰ کارمند این شرکت را اخراج نمود.

بر اساس گمانه زنی هایی که در خصوص درآمد خالص سال ۲۰۱۵ برای یاهو رقم زده شده، تحلیلگران همچنان معتقدند یاهو برای دستیابی به درآمد سال گذشته ی خود، دست کم باید ۱۱ درصد از نیروی کار خود را کاهش دهد. این ۱۱ درصد، ۱۴۰۰ نفر از کارمندان یاهو را تشکیل خواهند داد.

تحلیلگران می نویسند که مشکل یاهو در این است که در مقایسه با درآمدش، تعداد کارکنان بسیار زیادی دارد؛ برای مثال، شرکت مورد بحث ۱.۴ برابر کارمندان بیشتری نسبت به فیسبوک دارد، این درحالیست که درآمد یاهو صرفا به اندازه ۳۷ درصد درآمد فیسبوک است. یا در مثال دیگری، تعداد کارمندان یاهو ۲.۸ برابر بیشتر از کارکنان AOL هستند و…

تحلیلگران سازمان مورگان استنلی همچنین می گویند: «درآمد ۳۷۰.۰۰۰ دلاری یاهو به ازای هر کارمند، ۷۴ درصد کمتر از فیسبوک،۷۰ درصد کمتر از گوگل و ۳۴ درصد کمتر از AOL است.»

اگرچه این اخراج ها، هزینه های سازمانی را کاهش می دهد اما از سوی دیگر به لحاظ اخلاقی، ضربه ای سهمگین را به یاهو وارد خواهد نمود. کارمندان به اخراج های سال گذشته تا به حال اعتراض داشته اند و در بخش دیگر ماجرا، مدیریت نیز همانند اوایلی که ماریسا میر بر سر کار آمده بود، با آنها شفاف نیست. آنها صرفا احساس نا امنی کرده و نمی دانند در آینده نزدیک چه در انتظارشان خواهد بود.

سازمان مورگان استنلی اعتقاد دارد که اخراج ۱۴۰۰ کارمند دیگر، به نفع یاهوست: «شرایط پایدار نیست و احتمال لزوم اخراج های دیگر نیز وجود دارد؛ اما فعلا و با کسر ۱۱ درصدی، میزان درآمد یاهو به ازای هر کارمند ۴۲۰ هزار دلار خواهد بود که هنوز هم ۲۵ درصد از AOL کمتر است.»

آیا ماریسا میر ۱۴۰۰ کارمند دیگر از یاهو را اخراج خواهد کرد؟

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X