ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سازمان آمار چین: سیاست های پولی بانک مرکزی این کشور موفق نبوده است

سازمان آمار چین: سیاست های پولی بانک مرکزی این کشور موفق نبوده است

واحد مرکزی خبر/ گزارشی که سازمان آمار چین روز جمعه منتشر کرد نشان می دهد اقدامات بانک مرکزی این کشور از جمله اجرای سیاست گشایشی پولی تاکنون کمکی به افزایش نقدینگی در این کشور نکرده است و سیاست های پولی بانک مرکزی چین تاکنون به بار ننشسته است.

کاهش پول در گردش(تورم منفی پولی)،پدیده ای منفی در اقتصاد و نظام مالی کشورهاست.این وضع از آنجا خطرناک است که به علت نبود پول کافی در دست مردم، نظام مالی و به طور کلی چرخه اقتصاد کشورها، تقاضا برای خرید کالا و خدمات نیز کاهش می یابد و به تبع آن، سرانجام رشد اقتصادی کشوری که گرفتار چنین وضعی است کاهش می یابد و بیکاری افزایش خواهد یافت.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک از پکن، بانک مرکزی چین برای آنکه نقدینگی موجود در نظام مالی و چرخه اقتصادی این کشور افزایش یابد و اینگونه زمینه برای رشد اقتصادی بیشتر کشور فراهم کند. اما از قرار معلوم این سیاست تاکنون به بار ننشسته است. به همین علت برخی از اقتصاددانان و کارشناسان مسائل اقتصادی بر این باورندکه پکن باید اقدامات تعدیل پولی دیگری از جمله کاهش ضریب اندوخته اجباری بانک ها نزد بانک مرکزی چین را کاهش دهد.

هم اکنون میزان نقدینگی موجود در نظام مالی چین حدود یک ممیز چهار دهم درصد است حال آنکه کارشناسان پیش بینی کرده بودند رقم این شاخص به حدود یک و سه دهم درصد برسد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده