ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

استکبار توطئه علیه ایران را ترک نکرده استایران مرجع امید منطقه

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرضا رحمانی فضلی عصر پنجشنبه در جلسه شورای اداری استان لرستان با بیان اینکه کشور ما در شرایط مطلوبی بوده و خداوند را بابت این نعمت باید شاکر بود، اظهار داشت: ایران طی ۳۷ سال گذشته فراز و فرودهای زیادی پشت سر گذاشت اما هنگامیکه به افق مسیر تعیین شده از سوی امام راحل نگاه میکنیم می بینیم که همچنان دلها مجذوب انقلاب اسلامی بوده و تاثیرگذاری ایران در حوزه های سیاسی و امنیتی بالاست.

ترک توطئه های استکبار علیه ایران یک فکر خوش باورانه است

وی با اشاره به اینکه در داخل کشور امید، حرکت و امنیت توام با اعتقاد قلبی به راه امام و ولایت وجود دارد، افزود: دشمنان کشور حقانیت ما را در مسائل مهم پذیرفته اند که این نشان از هیبت، قدرت و موقعیت نظام اسلامی است.

وزیر کشور با اشاره به اینکه ایران در منطقه همانند گلستانی بوده که مردم ابراهیم وار درون آن در آرامش هستند درحالیکه کشورهای دیگر در وحشت بسر میبرند، تصریح کرد: خوش باورانه است اگر تصور کنیم عده ای به عنوان فرقه های انحرافی خودجوش  مقداری سلاح تهیه کرده و بر علیه دولت هایی شوریده اند بلکه واقعیت این است که کمک های استکبار و صهیونیست برای این گروه های انحرافی مهیاست.

رحمانی فضلی ایران را مرجع امید منطقه دانست وگفت: دشمنان نسبت به ایران کینه دارند و ایران را مرکز پویایی و حرکت دنیای اسلام می دانند لذا می خواهند این منشاء حرکت را کار بیندازند.

وی با با بیان اینکه استکبار به دنبال خدعه و نیرنگ علیه ایران است اظهار داشت: اگر استکبار مقابل ایران زانو زده و حقانیت ما را پذیرفته و تحریم ها را بر می دارد به این معنی نیست که سر عقل آمده و توطئه علیه ایران را ترک کرده است که این یک فکر سطحی و خوش باورانه است.

پایین آمدن ۵۰ درصدی ارزش پول کشور

وزیر کشور تصریح کرد: ما باید هوشیار و آماده باشیم و مقاومت و استقامت ملت را حول محور رهبری تقویت کنیم که اگر این کار را نکنیم مورد لعن آیندگان و عدم بخشش خداوند قرار خواهیم گرفت.

رحمانی فضلی گفت: بعضی وقت ها فضاهای سیاسی، رقابت های زودگذر و مصالح شخصی چنان در عرصه افکار عمومی جولان پیدا می کند که برخی باور می کنند نکند اختلافی در کشور وجود دارد و ممکن است یاس و ناامیدی در کشور ایجاد شود در حالیکه ما مستحکم و پرقدرت هستیم.

وی به کاهش قیمت نفت و پایین آمدن ۵۰ درصدی ارزش پول در کشور بواسطه تحریم ها اشاره کرد و بیان داشت: در برخی کشورها تورم ۲۵۰ درصد افزایش یافته درحالیکه ما با نفت ۲۵ دلار کشور را اداره می کنیم و به کشورهایی که به درآمدهای نفتی متکی هستند داروی کمکی می فرستیم.

وزیر کشور با بیان اینکه مردم ما آمادگی هرنوع مقاومت و استقامتی برای رسیدن به آرمان هایشان را دارند، عنوان کرد: امروز تدبیر و اراده رهبری بر یک کانون استراتژیک و مهم است و تاکید دارند که باید اقتصاد کشور را مقاوم، تاب آور، پیش برنده، پویا و مستحکم کنیم و این پاشنه آشیل کشور ماست.

کشوری با عدم توازن و تعادل های وحشتناک داریم

رحمانی فضلی به تاکیدات رهبری مبنی بر توجه به ظرفیت های درونی، مشارکت مردم، جذب سرمایه و بازار بیرونی برای تحقق اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: یکی از ویژگیهای اقتصاد مقاومتی تکیه بر عدالت است یعنی همه مردم باید از آثار اقتصاد بهره ببرند.

وی با بیان اینکه کشوری با عدم توازن و تعادل های وحشتناک داریم، اضافه کرد: توازن اقتصادی در کشور ما به خاطر برنامه های غلط بودجه ریزی باعث شده استان های محرومی همچون سیستان، ایلام، کرمانشاه و لرستان قابل مقایسه با بهره مندی از امکانات دیگر استان ها نباشند در حالیکه تمامی این مکان ها جزء ایران هستند و نباید به گونه ای عمل می شد که این تبغیض ها بوجود آید.

وزیر کشور با اشاره به اینکه دنیا در حال افزایش قدرت و سرعت تغییرات در علم، تکنولوژی و صنایع است، تصریح کرد: اگر نتوانیم خود را با این تغییرات هماهنگ کنیم دچار مشکل می شویم پس باید اقتصاد مقاومتی را اجرا کنیم که دولت مصمم به انجام این کار است.

رحمانی فضلی با اشاره به الگو قرار گرفتن لرستان در بحث اقتصاد مقاومتی، بیان داشت: لرستان در بین استان های کشور پرچمدار، پیشران و موتور محرکه در بحث اقتصاد مقاومتی است و اگر این طرح در لرستان موفق شود لرستان جلودار حرکتی عظیم در تاریخ اقتصاد کشور خواهد بود.

لزوم صدور مجوزهای تولید در لرستان ظرف یک ماه

وی افزود: لرستان باید در بعد ایجابی و سلبی اقتصاد مقاومتی گفتمان ساز و فرهنگ ساز باشد و همه برای تحقق اقتصاد مقاومتی در این استان پای کار بیایند.

وزیر کشور با بیان اینکه مشکلات کشورما مالی نیست، عنوان کرد: سالانه ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبارات در لرستان هزینه می شود و سالانه هزار میلیارد تومان در لرستان یارانه داده می شود همچنین بیش از ۱۳۰ میلیارد تومان در بازار نقدینگی وجود دارد که همه این ها نشان می دهد مشکل ما مشکلات مالی نیست.

رحمانی فضلی با تاکید بر اینکه باید خلاقیت ها، نوآوری ها و فرهنگ مشارکت برای تحقق اقتصاد مقاومتی در لرستان تقویت شوند، گفت: باید بستری در لرستان ایجاد شود که همه بدانند این استان یک قطب توسعه مهیا و آماده در ایران برای سرمایه گذاری است.

وی یکی از مشکلات سرمایه گذاری در لرستان را بروکراسی دانست و گفت: این بروکراسی باید در لرستان حل شده و استاندار لرستان قول دهد ظرف یک ماه تمام مجوزهای تولید در استان را صادر کند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده