ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ساخت مزرعه خورشیدی شناور در برزیل

ساخت مزرعه خورشیدی شناور در برزیل

مهر/ معمولا هرگاه درباره انرژی خورشیدی فکر می کنیم بلافاصله به یاد سرزمینی خشک و سوزان مانند صحرا می افتیم که صفحات خورشیدی در کنار هم و رو به آسمان قرار گرفته اند.
اما در برزیل قرار است این اتفاق با کمی تفاوت روی دهد. در پروژه جدید این کشور که در حال تبدیل شدن به یکی از غولهای اقتصادی جهان است صفحات خورشیدی روی سطحی شناور بر روی آب مستقر خواهند شد.
همزمان با توسعه انفجاری فناوری های مرتبط با انرژی های تجدیدپذیر، موضوع صفحات خورشیدی شناور نیز مطرح شده است. در سالهای اخیر در هند، کره جنوبی، استرالیا و نهایتا آمریکا چنین ایده ای مطرح شده و حتی رنگ واقعیت به خود گرفته اند.
ترکیب صفحات خورشیدی و منابع آبی جدای از آنکه با تولید انرژی الکتریکی به سبزترین روش ممکن همراه است مزایای خاص دیگری نیز به همراه دارد.
این صفحات ضمن ایجاد سایه بر روی منابع آب مانع از تبخیر بخش قابل توجهی از آب می شوند و بدین ترتیب می توان به حفظ بیشتر منابع آب در مناطق خشک و کم بارش امیدوار بود.
صفحات خورشیدی شناور برزیل توان تولید ۳۵۰ مگاوات برق را خواهند داشت که از این حیث می توان آن را یکی از بزرگترین مزارع خورشیدی شناور در جهان به شمار آورد. در حال حاضر بزرگترین مزرعه خورشیدی شناور جهان در ژاپن قرار دارد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X