ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

وزیر تعاون و کار: ایران تمایل دارد مناسباتش را با اعضای آ.سه.آن و سنگاپور هر چه بیشتر توسعه دهد

به گزارش ایرنا، 'علی ربیعی' وزیر تعاون، کار و رفاع اجتماعی که برای دیداری سه روزه در سنگاپور بسر می برد با 'محمد مالکی عثمان' وزیر ارشد دولت در وزارت امور خارجه و وزارت دفاع این دولت – شهر جنوب شرق آسیا دیدار و خواستار توسعه همکاری های همه جانبه به ویژه اقتصادی در دوران پساتحریم شد.
سنگاپور یکی از 10 عضو آ.سه.آن با برخورداری از موقعیت ممتاز جغرافیایی در جنوب مالزی و گذرگاه استراتژیک اقیانوس هند و خلیج بنگال به دریای جنوبی چین، شاهراه تردد بیشتر ناوگان های دریایی و کشتی های تجاری و کریدور عبور و ترانزیت اکثر خطوط هوایی در جنوب شرق آسیا است.
وی در این نشست با تشریح اهداف سفرش به سنگاپور در صدر یک هیات بلندپایه اقتصادی و بازرگانی، شیوه های انجام تجارت در این کشور جنوب شرق آسیا را جذاب دانست و علل موفقیت سنگاپور را منابع انسانی خوب، تامین اجتماعی مناسب، زندگی مسالمت آمیز قومی و تلاش دانست.
ربیعی با تاکید بر اینکه ایران خواستار رشد و توسعه همه کشورهای آسیایی است و از این توسعه ابراز رضایت می کند، گفت: بهره وری بالا از منابع انسانی در سنگاور جایگزین منابع زیرزمینی شده است و حال اگر شهروندان سنگاپور بدون رنج زندگی کنند به یقین باعث خوشحالی ما خواهد شد.
وی در این دیدار که 'جواد انصاری' سفیر ایران در سنگاپور نیز حضور داشت ضمن ابلاغ سلام گرم 'محمدجواد ظریف' وزیر امور خارجه کشورمان، گفت که ایران تمایل به همکاری با کشورهای حوزه آ.سه.آن به ویژه سنگاپور دارد و درپی رفع مشکلات برای توسعه همکاری ها است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین گزارشی از فعالیت های این وزارتخانه و صندوق های تحت پوشش آن ارائه کرد.
وزیر ارشد دولت سنگاپور در وزارت امور خارجه و وزارت دفاع نیز در این دیدار با اشاره به سفر مقامات بلندپایه این دولت – شهر به تهران و سفر وزیر امور خارجه کشورمان به سنگاپور طی حدود سه ماه گذشته، آمادگی کشورش را برای تقویت همکاری با ایران در همه زمینه ها اعلام کرد.
'محمد مالکی عثمان' تبادل هیات های بلندپایه بین دو کشور را برای توسعه هر چه بیشتر مناسبات موثر دانست و گفت که این سفرها پایه و بنیان همکاری های آتی دو کشور است و با این رفت و آمدها مسیر همکاری های دو کشور بیش از پیش تقویت می شود.
وی سفر وزیر تعاون و کار ایران به سنگاپور را نیز تکمیل کننده سفرهای دیگر مقامات و تبادل هیات ها بین دو کشور برای توسعه روابط دانست.
ربیعی روز پنجشنبه به طور جداگانه با 'شارمن شانموگرانتام' معاون نخست وزیر، 'اس.ایسواران' وزیر صنعت و تجارت و 'لیم سوئی سای' وزیر منابع انسانی سنگاپور نیز دیدار و رایزنی کرد.
رایزنی های ایران و سنگاپور برای توسعه هر چه بیشتر مناسبات در حالی انجام می شود که انضباط و مدیریت امنیتی حاکم براین شهر- کشور 712 کیلومتر مربعی و مرکزیت بزرگترین بانک های آمریکایی، اروپایی و آسیایی و جریان سیال سرمایه و ثروت در این کشور، نقشی خطیر برای سنگاپور رقم زده و این جزیره کوچک رابه بازیگری تأثیرگذار در عرصه اقتصاد آسیا تبدیل کرده است.
آمار رسمی وزارت صنعت و تجارت سنگاپور نشان می دهد تولید ناخالص داخلی این کشور سال گذشته میلادی شاهد رشد دو درصدی بوده است.
مبادلات تجاری ایران و سنگاپور سال 2011 میلادی بیش از پنج میلیارد و 600 میلیون دلار بود که به دلیل تحریم های یکجانبه غرب و مشکلات بانکی در سال 2012 میلادی به دو میلیارد و 100 میلیون دلار کاهش یافت.
تبادلات دو کشور سال گذشته میلادی به رقم کم سابقه 500 میلیون دلار رسید که مقامات دو کشور در تلاش برای بازگرداندن میزان مبادلات به رقم های قبل از دوران تحریم هستند.
سابقه روابط سیاسی ایران و سنگاپور به حدود 48 سال قبل بازمی گردد.
آساق**1611

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده