ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

وزیر خارجه عمان: نمی‌خواهیم تاریخ از کشور ما به عنوان یک متجاوز به یمن یاد کند

وزیر خارجه عمان: نمی‌خواهیم تاریخ از کشور ما به عنوان یک متجاوز به یمن یاد کند

ایسنا/ وزیر خارجه عمان بر مخالفت کشورش با تجاوز به یمن تاکید کرد و عنوان داشت: نمی‌خواهیم تاریخ نام کشور ما را به عنوان یک متجاوز به یمن ثبت کند.

"یوسف بن علوی"، وزیر خارجه عمان در مصاحبه با رادیو الوصال درخصوص مساله یمن گفت: ما نمی‌خواهیم در تاریخ ثبت شود که عمان به یمن تجاوز کرد،‌ چرا که احساسات جوشانی در میان مردم عمان نسبت به یمن و تاریخ این کشور وجود دارد و ما بر این باوریم که یمن به ما تجاوز نکرده است و هیچ موضعی از این کشور صادر نشده است که به ما ضرر برساند، بنابراین هیچ توجیهی برای مداخله ما در این کشور وجود ندارد.

یوسف بن علوی افزود: برخی از طرف‌های عربی اخیرا به نزد ما آمدند و گفتند که موضع ما نسبت به بحران یمن خوب است و این موضع حتی از تمام جهان مطرح شده است. تماس‌های ما نیز با کشورهای حوزه خلیج فارس نشان داد که همگان برای پایان بحران یمن از طریق راه‌های دیپلماتیک تلاش می‌کنند و این تلاش ما نیز است.وی همچنین گفت: شکست اتحادیه عرب به ماهیت عرب‌ها برمی‌گردد، چرا که ما یکدیگر را خراب می‌کنیم و نمی‌سازیم. اتحادیه عرب بر اساس اصولی در دهه‌ 50 تاسیس شد و از زمان تشکیلش مهم‌ترین چالش‌اش مساله فلسطین بود. رهبران عرب خواهان رشد کشورهای عربی هستند، اما مشکل در دولت‌ها است.

یوسف بن علوی درخصوص مساله سوریه تصریح کرد: همچنان تلاش‌هایی برای حل بحران سوریه وجود دارد اما به دلیل مغایرت در منافع خارجی، تلاش‌ها محدودی است.وی افزود: ویرانی در سوریه رخ داده است و میلیون‌ها تن آواره شده وهزاران تن کشته شده‌اند. سوری‌ها خواهان حل مشکلشان هستند، چرا که رنج می‌برند،‌ اما این منافع خارجی است که این درگیری‌ها را به جریان می‌اندازد.وزیر خارجه عمان همچنین مدعی شد: اگر مداخله‌های سلطان قابوس، پادشاه عمان نبود، توافق هسته‌ای اخیر میان ایران و کشورهای غربی حاصل نمی‌شد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده