ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

قیمت نفت افزایش یافت

قیمت نفت افزایش یافت

تسنیم/ قیمت نفت در جریان معاملات امروز اندکی افزایش یافت و هر بشکه نفت برنت دریای شمال در برابر ۵۶ دلار و ۶۶ سنت معامله شد.

قیمت نفت در معاملات امروز تحت تاثیر آمارهای اقتصادی قوی آلمان و ابهام در مورد مذاکرات مربوط به برنامه هسته ای ایران افزایش یافت، اما تقویت ارزش دلار موجب شد که رشد قیمت، یک روز پس از کاهش 6 درصدی قیمت ها چندان زیاد نباشد.

همزمان با تقویت بورس های اروپایی به دلیل انتشار آمارهای قوی از اقتصاد آلمان و بازپرداخت وامی که یونان از صندوق بین المللی پول گرفته بود، قیمت نفت برنت در معاملات امروز 9 سنت افزایش یابد.
دیگر عامل تقویت قیمت نفت، اظهارات مقامات ایرانی بود که گفتند تنها در صورتی توافق نهایی را امضا خواهند کرد که تمامی تحریم های هسته ای علیه این کشور در یک روز برداشته شود.

فیل فلین، تحلیلگر گروه پرنس فیچرز در شیکاگو گفت: «آمارهای مربوط به اقتصاد آلمان ابتدا موجب تقویت قیمت ها شد، زیرا این آمارهای مثبت حتی قبل از رشد اقتصادی مورد انتظار ناشی از سیاست تسهیل کمی بانک مرکزی این کشور به دست آمده است. همچنین هرگونه نشانه ای حاکی از اینکه توافق هسته ای ایران منعقد نخواهد شد نیز تاثیری افزایشی بر بازار نفت دارد.» اما تقویت ارزش دلار که ناشی از تقویت گمانه زنی ها در مورد افزایش نرخ بهره بود، موجب تضعیف قیمت نفت شد.

قیمت هر بشکه نفت برنت برای تحویل در ماه می، در معاملات امروز 9 سنت افزایش یافت و به 56 دلار و 66 سنت رسید. اما قیمت نفت با کاهش 47 سنتی به 50 دلار و 32 سنت در هر بشکه رسید.
گین مک گیلیان، تحلیلگر بازار نفت در این باره اظهار داشت: «تقویت ارزش دلار به تضعیف نسبی قیمت نفت کمک کرده و جهش قابل توجه حجم ذخایر نفت خام آمریکا نیز همچنان یک عامل (کاهشی) است.»

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X