ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

خوردن گوشت «چنجه» برای کودکان ممنوع است

خوردن گوشت «چنجه» برای کودکان ممنوع است

نمناک/ گوشت برای کودک جزو مهمترین های مواد غذایی است اما چه نوع گوشتی ! با توجه به شرایط برخی از کودکان مصرف نوعی از گوشت توصیه نمی شود و جزو ممنوعیت های تغذیه تیک می خورد.
گوشت برای کودک و برای رشد او لازم است اما همانطور که گفته شد مثل انتخاب هر ماده ی غذایی دیگر برای کودک باید در انتخاب گوشت هم دقت کنیم. در این بخش قصد داریم درمورد گوشت چنجه و کودکانی که نباید گوشت چنجه مصرف کنند صحبت کنیم.
یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: «بی اشتهایی یا کم اشتهایی در کودکان ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد که یکی از دلایل می تواند انتخاب نادرست مواد خوراکی از سوی والدین باشد.»
اگرچه علل متعددی در بروز کم اشتهایی کودک می تواند نقش داشته باشد اما گاهی اوقات گنجاندن مواد خوراکی کهنه مثلاً نان بیات در وعده صبحانه یا گوشت چنجه در غذای کودک باعث کم اشتهایی و بی میلی کودک به خوردن غذا می شود.
ازآنجاکه در سنین پایین معمولاً جویدن طولانی غذا برای کودکان مشکل و به دلیل استحکام کم دندان هایشان برایشان سخت است، درصورتی که احساس کنند، غذا نیاز به جویدن بیشتری دارد و نمی توانند آن را راحت قورت دهند، ممکن است از خوردن غذا امتناع کنند. درحالی که برای تغذیه بهتر کودکان کم وزن و کم اشتها توصیه می شود مواد خوراکی به صورت تازه و نرم که نیاز به جویدن بیشتری ندارد، در برنامه غذایی شان گنجانده شود.
پزشکان معتقدند که طبیعی است وقتی کودک برای بلعیدن نان کهنه یا گوشت چنجه نیاز به جویدن بیشتری دارد، (چون جویدن به ایجاد احساس سیری زودهنگام کمک می کند) سریع تر احساس سیری کند. مثلاً آب سیب به این دلیل که نیاز به جویدن ندارد، احساس سیری کمتری ایجاد می کند تا خود سیب که نیازمند جویدن است. بنابراین اگر میوه هایی هم با بافت سفت و محکم که نیاز به جویدن بیشتری دارند، به کودک بدهید ممکن است از خوردن آن امتناع کند به همین دلیل گاهی بهتر است آبمیوه تازه را در برنامه غذایی او بگنجانید.
در ضمن اگر گاهی احساس می کنید که کودک اشتهایش را از دست داده در این گونه موارد بهتر است برنامه هفتگی غذایی او را بررسی کنید و تنوعی در غذای کودک به وجود آورید.

خوردن گوشت «چنجه» برای کودکان ممنوع است

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده