ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

فرمانده انتظامی استان قم: حضور بانوان در عرصه های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی مطلوب نظر اسلام است

فرمانده انتظامی استان قم: حضور بانوان در عرصه های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی مطلوب نظر اسلام است

موج/ فرمانده انتظامی استان قم در جشن میلاد حضرت فاطمه (س) و در جمع کارکنان زن شاغل در این فرماندهی، گفت: باید در بخش های مختلف نیروی انتظامی قدردان کارکنان زن بود.
به گزارش خبرگزاری موج از قم، به نقل ازپایگاه خبری پلیس، فرمانده انتظامی استان قم با بیان اینکه دیدگاه اسلام راجع به زنان روشن، اساسی و تعیین کننده است، اظهارداشت: در آیات مختلف قرآن می بینیم که هر کجا اسم مردان آمده اسم زنان هم آمده است هر کجا مسلمین، مومنین و خاشعین آمده مومنات، مسلمات و خاشعات نیز آمده است.
وی با اشاره به اینکه زنان پا به پای مردان در همه عرصه ها حضوری فعال دارند، افزود: مسوولیت های اجتماعی خاص مردان نبوده و کم بینی و بیش انگاری زن ها که مد نظر دولت های غربی است، درست نیست.

سردار مجتبایی تاکید کرد: حضور بانوان در عرصه های سیاسی، اجتماعی اقتصادی مطلوب نظر اسلام است.
وی با بیان اینکه زن نیاز ندارد با باورهای غلط در جایگاه خودش قرار بگیرد، تصریح کرد: نقش کلیدی بانوان در دیدگاه اسلام با ارزش است، همان طور که «امام خمینی (ره) فرمود از دامان زن مرد به معراج می رود.»
فرمانده انتظامی استان قم با اشاره به اینکه تنها قابلیت ها می توانند نقش تعیین کننده داشته باشند، اضافه کرد: مردسالاری و بی توجهی به زنان غلط است و زن سالاری نیز همینطور باید زن ها و مردها در جایگاه خودشان قرار داشته باشند.
سردار مجتبایی تبعیض جنسیتی را نادرست دانست و تصریح کرد: تبعیض جنسیتی غلط بوده اما همه تقسیم جنسیتی را باور دارند توانمندی و استعداد زنان بر اساس قابلیتشان متفاوت است .
فرمانده انتظامی استان قم با بیان این که باید در بخش های مختلف در نیروی انتظامی قدردان این افراد بود، گفت: جایگاه زن نباید فراموش شود آن ها همراه مردان می توانند به جایگاه بالای اعتقادی و سیاسی برسند و خودشان نیز نباید احساس کم بینی داشته باشند.
سردار مجتبایی افزود: زنان در جایگاه حقوقی و اجتماعی می توانند نقش آفرینی کنند و همه باید باور داشته باشیم و کمک کنیم که زمینه برای حرکتشان در این بسترها فراهم شود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده