ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

همه خارجی ها به ایران برمی‌گردند!

همه خارجی ها به ایران برمی‌گردند!

ورزش سه/ در فوتبال ملی ما بارها پیش آمده که مربی خارجی تیم ملی بعدها کسوت باشگاهی به تن کند که برانکو یکی از آن هاست.
در تاریخ فوتبال ایران مربیان خارجی همیشه حداقل یکبار دیگر به ایران بازگشته اند و برانکو هم از این قاعده مستثنا نبود .
رایکوف اولین مربی از این جمع است که در سال 1349 بعد از ترک تیم ملی به تیم فوتبال استقلال رفت وبا این تیم در سال 1350 قهرمان آسیا و2 بارقهرمان لیگ شد،رایکوف مدتی در تیم سپاهان هم مربیگری کرد.
*نفردوم جرج اسکینر ایرلندی بود که در سال 1352 دستیار بیاتی بود ودر سال 1353 سرمربی نیروی اهواز شد.اوبا ایرانی ها قهرمان نشد اماتوانست این تیم را در مسابقات لیگ قدر وصاحب نام کند.
*مردسوم یورگن گده بود که در سال 73 از هدایت تیم ملی امید به پرسپولیس رفت ویک دوره کوتاه ناکام در این تیم داشت،گده بعدهادر تیم های باشگاهی استقلال وشهیدقندی یزد هم فعالیت داشت.
*استانکوپوکله پوویچ با رایکوف شباهت زیادی داشت،او هم بالکانی بود وبعد از ناکامی در تیم ملی به پرسپولیس آمد وتیمش را 2 بار قهرمان لیگ کشور کرد.استانکو در سال 73 سرمربی تیم ملی بود ودر سالهای 74 و75 با تیم پرسپولیس قهرمان لیگ کشور شد.
*تومیسلاو ایویچ مرددیگری بود که در سال 76 مربی تیم ملی ایران شد امادر سال 82 به عنوان مشاور فنی مدیر عامل وقت تیم پرسپولیس یعنی غمخوار منصوب شد.
*میروسلاو بلاژویچ که در سال 1380 سرمربی تیم ملی بود در سال 1391 برای هدایت تیم فوتبال مس کرمان به ایران برگشت.
*بالاخره برانکو مرد ششم بود(بدون احتساب ایویچ)که در بهار 1385 ایران را ترک کرد وحالا بعد از 9 سال برای هدایت پرسپولیس به ایران می آید کاری را که قبلا استانکو هم با موفقیت انجام داده بود.
نکته تکمیلی در اینباره ، مسئله مربیان خارجی باشگاهی است ؛ چهره هایی مثل بوناچیچ ، بگوویچ ، دنیزلی ، یشیچ و... همه آنهایی که به ایران بازگشته اند!

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده