ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

فریبا: نصف آدم‌های بزرگی که در بازی پرسپولیس-النصر به ورزشگاه رفتند استقلالی بودند

فریبا: نصف آدم‌های بزرگی که در بازی پرسپولیس-النصر به ورزشگاه رفتند استقلالی بودند

جام نیوز/ مشاور فنی مدیرعامل باشگاه پیکان گفت: «6 بازی حیاتی و حساس در پیش داریم و باید حداکثر امتیازات را در این هفته ها از آن خود کنیم.»
بهتاش فریبا در خصوص آخرین وضعیت تیم پیکان در هفته های پایانی لیگ برتر چهاردهم صحبت کرد و به حساسیت امتیازات باقی مانده پرداخت. وی همچنین در خصوص اوضاع نامشخص حاکم بر نیمکت تیم ملی فوتبال ابراز نگرانی می کرد.
بازیکن اسبق ایران در جام جهانی همچنین در ارتباط با آخرین وضعیت تیم استقلال در لیگ برتر و حاشیه های بازی پرسپولیس مقابل النصر عربستان حرف زد.
* در آستانه دیدار با پدیده اوضاع تیم پیکان را چطور ارزیابی می کنید؟
- ما از فردا 6 بازی حیاتی در پیش داریم که تک تک امتیازات موجود در این 6 بازی برای پیکان دارای ارزش بالایی هستند. البته دو تیم پایین جدولی که تقریبا تکلیف شان مشخص است اما متاسفانه هنوز هم همچنان روح نبردن از تیم پیکان بیرون نرفته است. ما با در اختیار داشتن مهاجمان باتجربه ای همچون سعید دقیقی و مصطفی شجاعی یا هافبکی همچون فشنگچی باز هم در زدن ضربات آخر دچار تردید و دودلی هستیم.
* یعنی تیم پیکان مشکل فنی ندارد؟
- به هیچ وجه مشکل فنی نداریم. اگر فیلم بازی ما مقابل ملوان را دیده باشید به ویژه در نیمه دوم، توپ و میدان کامل در اختیار بچه ها بود اما متاسفانه موقعیت هایمان به گل تبدیل نمی شود. ما همین پدیده را در بازی رفت در مشهد شکست دادیم و حالا هم خیلی امیدواریم در بازی فردا با کسب هر سه امتیاز تا مکان دهم جدول بالا برویم.
* این روزها بحث ماندن و نماندن کی روش نقل محافل ورزشی است. موضع شما به عنوان یکی از کارشناسان باسابقه فوتبال در این خصوص چیست؟
- کاملا مشخص است که در فاصله دو ماه مانده به آغاز مسابقات مقدماتی جام جهانی که در خرداد ماه شروع می شود ما فرصتی برای تغییر کادر فنی تیم ملی نداریم و برکناری کی روش کاری صددرصد اشتباه است.
* پیشنهاد شما چیست؟
- به اعتقاد من مسئولان ذیربط از جمله خود کفاشیان، گودرزی و کی روش باید بنشینند و خیلی منطقی در این باره حرف هایشان را بزنند و هر چه زودتر شرایط را برای ادامه کار تیم ملی با کی روش فراهم کنند. کی روش هم یک مربی حرفه ای است و باید خودش را با شرایط فعلی ایران وفق بدهد. وقتی اقبال عمومی مردم با رای بالای 82 درصد بر ماندن این مربی پرتغالی است چرا نباید کی روش را در تیم ملی حفظ کنیم. وقتی موضوع بزرگی همچون داشتن یا نداشتن انرژی هسته ای در گروه 1+5 با گفتمان حل می شود مگر ممکن است کار تمدید قرارداد یا ادامه همکاری با کی روش با گفتگو حل نشود.
* چرا تا این حد موافق ادامه حضور کی روش هستید؟
- چون دلم برای فوتبال کشورم می سوزد. مطمئن هستم در صورت قطع همکاری ما هم به لحاظ اقتصادی و مالی به فوتبالمان ضرر می زنیم و هم به لحاظ کسب نتیجه. به همین خاطر است که می گویم ما با کی روش باید کارمان را ادامه دهیم.
* اما ظاهرا کی روش قصد دارد در امور داخلی فدراسیون اعمال نظر کند. با این کار او هم موافق هستید؟
- خیر. سنگ بنای غلط این کار در اوایل دوره حضور کی روش گذاشته شد و او هم با چنین تفکری علاقه مند است تا در امور داخلی فدراسیون دخالت کند. این در حالی است که سرمربی تیم ملی هرگز چنین قدرتی نخواهد داشت. او فقط می تواند در مسائل فنی نظرش را اجرایی کند. نفرات فدراسیون فقط توسط رییس فدراسیون جابه جا می شوند. با این همه هم کی روش و هم فدراسیون باید به مردم فکر کنند و مثبت نگر باشند. این ملت دنبال موفقیت تیم کشورشان هستند. همانطور که دیدیم در مصاف پرسپولیس با النصر چطور ورزشگاه آزادی لبریز از جمعیت شد.
* نظر شما به عنوان یک فوتبالی در خصوص حضور 110 هزار نفری مردم در آزادی چیست؟
- این نشان می دهد مردم ما تا چه اندازه پشت هم هستند. حاضرم قسم بخورم همه آن 100 هزار نفر پرسپولیسی نبودند. از کشتی گیر، وزنه بردار، قهرمان پرتاب وزنه و خیلی های دیگر آن شب به آزادی رفتند تا از هویت ایرانی مان دفاع کنند. ما در بازی با پرسپولیس فقط فوتبال را نبردیم، بلکه مسائل سیاسی در حاشیه آن بازی را هم برنده شدیم.
* تا به حال تیمی را دیده بودید با لباس نظامی در میدان مسابقه حاضر شود؟
- این به نوعی اعلان جنگ عربستانی بود. رنگ اصلی پیراهن النصر زرد و آبی است اما آنها با لباسی که رنگ باقالی پلو بود در میدان حاضر شدند تا این اعلان جنگ را به وضوع اعلام کنند اما از آنجا که خدا همیشه به ملت ایران کمک کرده است دیدیم که چطور این تیم پیش چشم 110 هزار تماشاگر تحقیر شد. مردم ما زمانی که بحث شخصیت و هویت مملکت شان وسط باشد اینگونه از آرمان هایشان دفاع می کنند.
* انتظار چنین ضربه چیپی را از طارمی داشتید؟
- یک در هزار هم فکر نمی کردم طارمی ضربه اش را چیپ بزند. ممکن بود اگر کریم باقری، خداداد عزیزی، علی کریمی یا علی دایی پشت این توپ می ایستادند این فکر را می کردم که شاید ضربه چیپ باشد اما از یک جوان ایرانی انتظار چنین حرکتی را نداشتم به همین خاطر باید به وی "ایولا" گفت که هم پنالتی اش را چیپ زد و هم حرکت شادی گل آنها را تلافی کرد. در هر صورت فکر می کنم چهارشنبه شب یک شب به یادماندنی برای کل ورزش ایران بود.
* حرف های شما به عنوان یک استقلالی به شدت رنگ و بوی پرسپولیس گرفته است. دلیل خاصی دارد؟
- در چنین شرایطی رنگ هیچ اهمیتی ندارد. وقتی پای وطن به میدان می آید دیگر رنگ مهم نیست بلکه مملکت مهم است. آن آدم های بزرگی که چهارشنبه به ورزشگاه آزادی رفتند تا حمایت شان را از پرسپولیس و هویت مملکت شان نشان دهند را به خوبی می شناسم. نصف آنها استقلالی بودند. من از همین جا باز هم آرزو می کنم پرسپولیس در دور بعدی مسابقات هم خوب ظاهر شود و بتواند در نهایت قهرمان این دوره لیگ قهرمانان آسیا شود.
* در خصوص استقلال هم صحبت می کنید؟ اینکه این تیم در دو هفته اخیر لیگ برتر شکست خورده آیا خللی در مسیر احتمالی اش برای رسیدن به قهرمانی آبی پوشان ایجاد می کند؟
- البته که استقلال هنوز بخت دارد تا قهرمان شود. اینطور نیست که نفت و تراکتور تا آخر لیگ همه بازی های شان را ببرند و آنها هم امتیاز از دست می دهند و استقلال باید منتظر فرصت برای پیشی گرفتن از رقبایش باشد. از طرفی سپاهان، استقلال و فولاد هم به فکر رسیدن به بالای جدول هستند و بازی های رو در روی آنها می تواند به استقلال کمک کند.
* مشکل استقلال کجاست و چرا در این دو بازی نتوانسته بردی کسب کند؟
- من معتقدم با حضور کرار از بازی امروز و تا پایان فصل البته اگر باز هم محروم نشود تا حد زیادی اشکال این تیم در خط میانی برطرف خواهد شد. استقلال همواره در این سال ها هر زمان در خط هافبک میانی مشکل داشته نتوانسته نتایج مطلوب و مورد نظرش را کسب کند. از سوی دیگر نبود یک هافبک دفاعی شش دانگ در تیم استقلال هم این روزها مزید بر علت شده است.
* بیشتر توضیح می دهید؟
- در دیدار آخر مقابل فولاد دیدیم بازیکنی که از بیرون محوطه جریمه صاحب توپ شد و گل دوم این تیم را زد با هافبک دفاعی تیم دو متر بیشتر فاصله نداشت. البته در توانایی، هوش و ذکاوت امید ابراهیمی هیچ شکی نیست اما او هنوز یک هافبک دفاعی شش دانگ نیست چون می توانست در همان لحظه با یک تکل به راحتی توپ را از آن خود کند. فکر می کنم اگر استقلال در این 5، 6 بازی بحث خط دفاعی اش را حل و فصل کند این تیم در نهایت به خواسته اش در لیگ برتر خواهد رسید.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده