ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

داستانک چگونگی سرقت از خود!

داستانک/ چگونگی سرقت از خود!

آخرین خبر/ نامش«امانوئل» بود. عادت داشت مایحتاج روزانه اش را از فروشگاهی در همان نزدیک های خانه اش بخرد. صاحب فروشگاه او را به خوبی می شناخت و از مشتری های قدیمی اش بود.
روزی مقداری خرید کرد و یک اسکناس ۲۰ دلاری به صاحب فروشگاه داد. صاحب فروشگاه اسکناس را گرفت و آن را داخل صندوق گذاشت، اما متوجه شد که نوک انگشتانش جوهری شده است! از این رو شکّش برانگیخته شد و موضوع را به پلیس گزارش داد.
پلیس با در دست داشتن حکم بازرسی به منزل امانوئل رفت و در اتاق زیر شیروانی خانۀ او، کاغذهایی با ابعاد اسکناس که بعضی از آن ها نیمه کاره طراحی شده بود یافت. همچنین سه تابلویِ نقاشی پُرتره پیدا کرد که امانوئل خودش آن ها را کشیده بود. در واقع او به قدری در کارش مهارت داشت که حتی اسکناس های ۲۰ دلاری را هم نقاشی کرده بود! و با این کار توانسته بود همه را فریب دهد.
بعد از دستگیری وی، آن سه پُرتره را به مزایدۀ عمومی گذاشتند و هر یک را به قیمت بیش از ۵۰۰۰ دلار به فروش رساندند. از همۀ این موارد غم انگیزتر اینکه جعل و نقاشی اسکناس های ۲۰ دلاری همانقدر به طول انجامیده که کشیدن پُرتره های ۵۰۰۰ دلاری زمان برده بود!

نتیجه:
بیشتر انسان ها درک درست و عمیقی از استعدادهایشان ندارند و نمی دانند چگونه از آن ها در جهت هر چه بهتر کردن زندگی خود و اطرافیانشان بهرمند شوند. در عوض، به خاطر داشتن اهداف کوتاه مدت و نادرست، از استعداد های خود چشم پوشی کرده و متأسفانه سرانجام مغبون می شوند.
به راستی که چه غم انگیز است شاهد مرگ استعدادها بودن…

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده