ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تغییر مرکزیت اقتصاد جهان از آمریکا به سوی چین

تغییر مرکزیت اقتصاد جهان از آمریکا به سوی چین

صدای اقتصاد/ لری سامرز اخیرا در مقاله ای که به عنوان زاویه مخالف در روزنامه واشنگتن پست منتشر کرده، درباره این بحث کرده است که آمریکا یک سری قدم اشتباه جدی درباره بانک سرمایه گذاری در زمینه زیرساختهای آسیایی که به وسیله چین رهبری می شود، برداشته است.

تعدادی از کشورها که متحد جدی ایالات متحده به حساب می آیند، به بانک بانک سرمایه گذاری در زمینه زیرساختهای آسیایی پیوسته اند و این اتفاق یکی از نشانه های تغییر در نظم اقتصاد جهانی تفسیر شده است.

به گزارش بیزینس اینسایدر، تعدادی از کشورها که متحد جدی ایالات متحده به حساب می آیند، به این بانک پیوسته اند و سامرز این اتفاق را به عنوان تغییری در نظم اقتصاد جهانی تفسیر کرده است.
تحلیلگران بیزینس اینسایدر بحث سامرز را چنین خلاصه کرده اند: «موجهای اقتصادی جهان شروع کرده است به حرکت از آمریکا به سوی چین.»

موسسه جهانی مک کینزی اخیرا نقشه اقتصادی ای تهیه کرده که در آن، اطلاعات توسعه اقتصادی به وسیله یک مورخ به نام آنگوس مدیسون، در 2000 سال اخیر به صورت تصویری آمده است. مدیسون برای هر سال، اطلاعات تولید ناخالص داخلی هر کشور را نوشته است و مرکزیت هر گروه کشور را روی نقشه جهان بررسی کرده است.

محققان از این روش برای اطلاعات اقتصادی کشورهای جهان در دهه آینده نیز استفاده کرده اند تا بتوانند مرکزیت اقتصادی جهان را پیش بینی کنند. آنها می خواهند بدانند که در سال 2025 میلادی، چه کشوری مرکزیت جهان را داراست.
اتفاقی که در این نقشه دیده می شود، این است که در 2 هزار سال پیش، مرکزیت اقتصاد جهان از شرق به سمت غرب رفته و به روم رسیده و دوباره طبق یک حرکت بومرنگ شکل، دوباره در حال رسیدن به شرق در سال 2025 خواهد بود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده