ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

چهار سال خشکسالی پی‌درپی در مهد کشاورزی آمریکا

چهار سال خشکسالی پی‌درپی در مهد کشاورزی آمریکا

صدای اقتصاد/ در کالیفرنیای آمریکا، 80 درصد منابع آبی به مصرف کشاورزی می رسد.

کشاورزان استرالیایی و شهرهای این کشور، تقریبا هر قطره آب در دسترس را برای فراهم کردن آب مورد نیاز خشک ترین قاره مورد سکونت جهان، مدیریت می کنند. بنابراین عجیب نیست که کالیفرنیا بخواهد برای مدیریت خشکسالی کنونی خود، از تجربیات استرالیا کمک بگیرد.

خبرگزاری بلومبرگ گزارش داده است که چهار سال خشکسالی تاریخی اخیر در کالیفرنیا که ایالت بسیار مشهور از نظر کشاورزی در آمریکا است، باعث مهاجرت کشاورزان بسیار، نابودی زمینهای کشاورزی وسیع و خسارت خورد میلیارد دلاری به این ایالت شده است.
بر خلاف استرالیا که هر متر مکعب آب رصد می شود و قوانین و مقررات سخت گیرانه ای برای مصرف آب وجود دارد، استفاده از آب در بخشهایی از کالیفرنیا اصلا ردیابی نمی شود، آب شهری همچنان ارزان است و کشاورزان به راحتی می توانند برای دست یافتن به آب مورد نیاز خود، چاه حفر کنند. در حالی که در استرالیا، حفر چاه به این راحتی نیست و دولت خیلی سخت تر و شدیدتر، منابع آبی را تحت کنترل خود دارد.
مدیر منابع آب کالیفرنیا که برای 39 میلیون نفر از اهالی این ایالت باید آب تامین کند، می گوید که مصرف آب در این ایالت اصلا و ابدا صحیح نیست. کالیفرنیا بزرگترین ایالت آمریکا از نظر مصرف آب شهری و کشاورزی است.

در ماه دسامبر سال گذشته، مدیر منابع آبی کالیفرنیا و تعدادی دیگر از مقامات مسئول از استرالیا دیدن کردند تا ببینند که چطور آنها منابع آبی خود را مدیریت می کنند تا از نظر حقوقی و ساختارهای اجرایی بتوانند از آنها ایده بگیرند. گفته شده است که مصرف آب در شهرهای ایالت کالیفرنیا باید 25 درصد کاهش یابد.
کالیفرنیا در سال 2013 میلادی 46.4 میلیارد دلار محصولات کشاورزی شامل شیر، دانه های خوراکی، میوه و سبزی تولید کرده است. در این ایالت، 80 درصد آب به مصرف کشاورزی می رسد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده