ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ربیعی عنوان کرد: تشکیل اتاق فکر تعاون باحضور وزرای سابق

ربیعی عنوان کرد: تشکیل اتاق فکر تعاون باحضور وزرای سابق

مهر/ وزیر کار از پیش بینی موضوعات جدید همکاری بین دولت و اتاق تعاون خبر داد و گفت: با حضور وزرای قبلی تعاون، اتاق فکر تعاون در وزارت کار ایجاد شود.

علی ربیعی با تاکید بر اینکه تعاون ابزار فعالیت اقتصادی و اجتماعی در دنیای مدرن است گفت: باید تقویت تعاون را از سطح پایین جامعه آغاز کرد. وزیر کار در جلسه صبحانه کاری اتاق تعاون افزود: باید دسته ای از مسائل را برای همکاری بین اتاق تعاون و وزارتخانه مشخص کرد تا مورد پیگیری قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه باید بخش تعاون را جلو ببریم تاکید کرد: این کار باید از سطح روستاها و سطوح پایین جامعه آغاز شود تا بر زندگی ملموس مردم تاثیر خود را بگذارد. ربیعی ادامه داد: باید تاثیرات تعاون را افزایش دهیم زیرا جایی که تاثیر تعاون بر زندگی مردم و تعداد تعاونی ها را افزایش دهیم، حضور آنها در سطح جامعه احساس می شود.

ربیعی با بیان اینکه در ابتدا وزارت تعاون و بعد از آن اتاق تعاون محرک این بخش است اظهارداشت: اکنون تعاون یک مسئله مهجور شده است و حتی هر چه از انقلاب دورتر می شویم، مهجوریت آن بیشتر می شود و این ضرورت وجود دارد که از ظرفیت انقلاب برای بخش تعاون استفاده کنیم.

وزیر کار تعاون را یک ابزار فعالیت اقتصادی و اجتماعی در دنیای مدرن دانست و اذعان داشت: باید بحث تعاون را در دانشگاه پیگیری کنیم و بر روی افکار عمومی نیز در بخش تعاون بیشتر کار کنیم. وی بر پیگیری بحث حقوقی تعاون نیز تاکید کرد و خواستار شد ماهی یک یا دو بار با اتاق تعاون جلسه ای برگزار شود تا موضوعات مربوطه پیگیری شود.

ربیعی گفت: باید با همکاری تعدادی از افراد موثر و معاونان اتاق و وزرای قبلی، اتاق فکر تعاون در وزارتخانه ایجاد و از حضور افراد مختلف استفاده شود تا تعاون را از ابعاد مختلف جا بیاندازیم. همچنین باید از ظرفیت مقام معظم رهبری برای تقویت بخش تعاون استفاده کنیم.

وی با اشاره به ترکیب هیات رئیسه اتاق تعاون گفت: هیات رئیسه این اتاق حاصل فکری تعاون است. وزیر کار ابراز امیدواری کرد سال ۹۴ با همدلی بیشتر در مسیر تقویت تعاون حرکت کنیم و همچنین از ظرفیت های هفته تعاون بیشتر استفاده شود.

در ادامه این نشست بهمن عبدالهی رئیس اتاق تعاون ایران نیز با اشاره به برگزاری انتخابات هیات رئیسه این اتاق گفت: این انتخابات با وفاق و همدلی انجام شد و جزو بهترین و بی حاشیه ترین انتخابات اخیر اتاق تعاون بوده است.

وی افزود: با توجه به حضور سلایق فکری مختلف، اعضا از این انتخاب راضی بودند و یک فضای همدلی ایجاد و از بحث غیر ضروری اجتناب شد. عبدالهی تاکید کرد: با توجه به فضای همدلی و همزبانی ایجاد شده و نام امسال به نام دولت و ملت، همدلی و همزبانی وظیفه ما برای ایجاد همدلی مضاعف می شود.

رئیس اتاق تعاون ایران برای همکاری با وزارت تعاون در اعلام آمادگی کرد و گفت: اتاق تعاون به عنوان بخش مردمی تعاون همدوش دولت آماده خدمتگزاری است. عبدالهی در بیان برخی از مشکلات اتاق تعاون به مشکلات مالی آن و اینکه برخی از اتحادیه ها و اتاق ها در حال تعطیلی هستند اشاره کرد و خواستار عنایت ویژه وزیر تعاون به این بخش شد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده