ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

امنیت دهها میلیون کاربر اپل در معرض خطر قدیمی

امنیت/ دهها میلیون کاربر اپل در معرض خطر قدیمی

فارس/ دهها میلیون نفر از کاربران رایانه های مک شرکت اپل به علت اهمال این شرکت در برطرف کردن آسیب پذیری های امنیتی در معرض خطر هستند.

به گزارش فوربس، این شرکت که برای نسخه های قدیمی سیستم عامل مک وصله های به روزرسان عرضه نمی کند باعث شده تا کاربران زیادی در خطر سرقت اطلاعات قرار بگیرند.
موسسه امنیتی TrueSec که مشکل یادشده را شناسایی کرده از عنوان Rootpipe برای آن استفاده کرده و می گوید اولین بار در اکتبر گذشته متوجه شده که تمامی نسخه های مک قبل از نسخه 10.10 یا Yosemite با مشکل یاد شده دست به گریبان هستند. لذا اگر کاربران رایانه های خود را به نسخه 10.10.3 ارتقا ندهند با خطر مواجه خواهند بود.

بررسی ها نشان می دهد 1.6 درصد از کل سه میلیارد سیستم عامل رایانه ای متصل به اینترنت در جهان از نوع Mac OS X 10.9 بوده و 1.5 درصد هم نسخه های 10.5، 10.6، 10.7 و 10.8 هستند. بنابراین تعداد افرادی که در معرض خطر هستند قابل توجه است و اگر انها را دو درصد هم محسوب کنیم این رقم از مرز 60 میلیون نفر می گذرد.

موسسه امنیتی TrueSec می گوید اپل قول داده بود تا ژانویه وصله ای برای حل این مشکل عرضه کند و لذا خواستار آن شده بود که در این مورد سکوت شود، اما با گذشت چهار ماه از وعده اپل وصله ای عرضه نشده و این در حالی است که گفته می شود آژانس امنیت ملی آمریکا هم از وصله مذکور سواستفاده کرده است.

آسیب پذیری یاد شده با ایجاد backdoor بر روی رایانه های مک دسترسی به سیستم و کنترل کامل آن را ممکن می کند و اجرای کدهای مخرب را بر روی رایانه های افراد قربانی امکان پذیر می سازد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده