ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

گزارش جدید از وضعیت ذخایر سدها: ۵۶ درصد مخازن خالی است

گزارش جدید از وضعیت ذخایر سدها: ۵۶ درصد مخازن خالی است

مهر/ در آستانه آغاز فصل گرما و افزایش مصرف آب در کشور، میزان آب موجود در مخازن سدهای کشور یک میلیارد و ۷۹۰ میلیون مترمکعب نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش نشان می دهد.

حجم آب ورودی به مخازن سدهای کشور از ابتدای سال آبی جاری تاکنون، به ۱۲ میلیارد و ۶۴۰ میلیون مترمکعب رسیده است که این میزان در مدت مشابه سال آبی گذشته ۱۶ میلیارد و ۴۳۰ میلیون مترمکعب گزارش شده بود.

با وجود بارش‌های مناسب در روزهای گذشته، حجم آب ورودی به مخزن سدهای کشور ۲۳ درصد کاهش یافت. حجم آب موجود در مخازن سدهای کشور هم‌ اکنون ۲۱ میلیارد و ۵۱۰ میلیون مترمکعب به ثبت رسیده که در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته، معادل ۹.۲ درصد کاهش نشان می‌دهد.

میزان حجم آب خروجی از سدهای کشور نیز از ابتدای سال آبی جاری تاکنون ۱۱ میلیارد و ۴۶۰ میلیون مترمکعب گزارش شده در حالی که آب خروجی از سدهای کشور در مدت مشابه سال آبی گذشته به میزان ۱۱ میلیارد و ۸۳۰ میلیون مترمکعب بود.

بر این اساس، حجم آب خروجی از سدهای کشور در مقایسه با مدت مشابه سال آبی گذشته، ۳.۱ درصد کاهش نشان می‌دهد. حجم آب موجود در مخازن سدهای کشور در زمان مشابه سال گذشته، حدود ۲۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون مترمکعب گزارش شده بود.

مجموع ظرفیت مخازن سدهای کشور در زمان کنونی ۴۸.۸ میلیارد مترمکعب گزارش شده که میزان پُرشدگی سدها ۴۴ درصد است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده