ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کیفیت ، دغدغه اصلی صنعت خودرو ایران

کیفیت ، دغدغه اصلی صنعت خودرو ایران

خبر خودرو/ یک کارشناس صنعت خودرو با اشاره به لزوم حمایت واقعی دولت از صنعت و تولید گفت : باید دولت و وزارت صنعت و معدن از خودروسازان داخلی حمایت نمایند و هر چند در دو سه سال اخیر از صنعت و تولید حمایت هایی صورت گیرد اما حمایت ها باید واقعی و در راستای رفع موانع و مشکلات بخش تولید و صنعت خودرو باشد.

امرالله امینی افزود : خودروسازی ایران برای دستیابی به رشد و توسعه نیازمند توجه و حمایت واقعی است در حالی که در چند سال گذشته به نظر می رسد که این صنعت رها شده و مورد حمایت جدی قرار نگرفته است .

وی در ادامه به سابقه صنعت خودرو ایران و حجم تولید خودروهای داخلی اشاره کرد و اظهار داشت : امروز خودروسازان داخلی به منظور رشد و ارتقاء این صنعت باید تلاش نمایند تا از محصولات و برندهای معتبر جهانی برای واردات و داخلی سازی بهره ببرند.

وی همچنین با توجه به همکاری خودروسازان داخلی با برخی از شرکتهای خارجی و امکان داخلی سازی برخی از برندهای خارجی در کشور، گفت : خودروسازان برای دستیابی به تکنولوژی جدید و ارتقاء کیفی در صنعت خودرو داخل باید با شرکتهای صاحب برند در دنیا همکاری کرده و نسبت به داخلی سازی آنها اقدام کنند.

وی تاکید کرد : البته همکاری با خودروسازان چینی و ورود آنها به بازار ایران عقبگرد صنعت خودرو ایران بوده و ارتقاء و توسعه صنعت خودرو را به همراه نخواهد داشت.

عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی کیفیت را دغدغه اصلی صنعت خودرو ایران دانست و گفت : این مساله ناشی از ضعف در ابعاد مختلف مدیریتی و نیروی انسانی و دانش و تکنولوژی به روز است است که در صورتی که ضعف در این بخش ها برطرف شود موجب افزایش کارایی و بهره وری و کیفیت در صنعت خودرو داخل خواهد شد.

امینی در ادامه به تاثیر کیفیت و تکنولوژی تولید قطعات در رشد کیفی خودروهای داخلی اشاره کرد و اظهار داشت : به منظور رشد و ارتقای کیفیت در صنعت خودرو باید به صنعت قطعه سازی و کیفیت در این بخش توجه بیشتری شود در حالی که در چند سال گذشته بدلیل تحریم ها و مشکل نقدینگی، قطعه سازان با مشکلات زیادی مواجه شده و این جریان موجب ورود و بکارگیری قطعات بی کیفیت در خط تولید خودروسازان شده است.

وی با بیان اینکه کیفیت تولید در صنعت قطعه سازی ایران روند خوبی در سالهای گذشته داشته تاکید کرد : البته صنعت خودرو مجموعه ای است که باید کلیه بخش های آن در هماهنگی با یکدیگر کار کند بنابراین چنانچه نیروی کار متخصص در صنعت خودرو وجود داشته باشد اما مواد اولیه با کیفیت و همچنین مدیریت درستی اعمال نشود مسلما رشد کیفی در صنعت خودرو حاصل نخواهد شد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X