ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مرکز آمار اعلام کرد: تورم روستایی سال 93 زیر 14 درصد

مرکز آمار اعلام کرد: تورم روستایی سال 93 زیر 14 درصد

اقتصاد نیوز/ شاخص تورم میانگین مناطق روستایی کشور در پایان سال 93 به 13.7 درصد رسید؛ 22.4 درصد پایین‌تر از نرخ تورم روستایی سال 92.

بررسی‌های اقتصادنیوز از «گزارش شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای روستایی کشور در اسفندماه 93» که توسط مرکز آمار ایران منتشرشده، نشان می‌دهد: رشد یک‌ماهه این شاخص در اسفند‌ماه امسال 0.5 درصد، تورم نقطه به نقطه 13.5 درصد و تورم میانگین 13.7 درصد بوده است. این در حالی است که در پایان سال 92، نرخ تورم نقطه‌به‌نقطه روستایی 19.9 درصد و نرخ تورم میانگین روستایی 36.1 درصد بود.

بنابر گزارش این مرکز، شاخص گروه عمده خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات روستایی در این ماه نسبت به ماه قبل 0.3 درصد افزایش نشان می‌دهد، اما برای دومین ماه پیاپی، نرخ تورم نقطه‌به‌نقطه و میانگین خوراکی‌ها در مناطق روستایی تک‌رقمی باقی مانده است. این شاخص نسبت به ماه مشابه سال قبل 9.3 درصد افزایش یافته و درصد تغییرات این گروه در 12 ماه منتهی به اسفند 93 نسبت به دوره مشابه سال قبل 8.9 درصد است.

شاخص گروه عمده کالاهای غیرخوراکی و خدمات هم در اسفند‌ماه 93، 0.7 درصد نسبت به ماه قبل افزایش نشان می‌دهد. میزان افزایش شاخص گروه عمده کالاهای غیرخوراکی و خدمات نسبت به ماه مشابه سال قبل 17 درصد بوده و نرخ تورم 12ماهه منتهی به بهمن‌ماه سال 1393 نسبت به دوره مشابه سال قبل در این گروه 17.8 درصد است.

مرکز آمار اعلام کرد: تورم روستایی سال 93 زیر 14 درصد

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده