ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تاثیر مثبت ایران خودرو خراسان در بهبود وضعیت قطعه سازان

تاثیر مثبت ایران خودرو خراسان در بهبود وضعیت قطعه سازان

خبر خودرو/ رئیس انجمن قطعه سازان استان خراسان رضوی گفت: در سال 93 وضعیت تولید قطعات خودرو در کارخانجات این استان نسبت به سال 92 از وضعیت مطلوب تری برخوردار بود و در این میان شرکت ایران خودرو خراسان با گسترش و توسعه محصولات خود و پرداخت به موقع مطالبات قطعه سازان، سهم بسزایی در بهبود وضعیت این صنعت در سال گذشته داشته است.

ابوالقاسم آروند افزود: قطعه سازان استان خراسان با وجود دریافت سفارش تولید قطعات از سوی خودرو سازان ، به دلیل کمبود نقدینگی و سختگیری بانک ها در اعطای به موقع سرمایه در گردش به تولید کنندگان از رونق کمی برخوردار هستند.

وی اظهار داشت: شرکت های بزرگ خودروساز ایران خودرو ، سایپا و گروه بهمن، قطعات مورد نیاز خود را به قطعه سازان سفارش می دهند در حالی که دیگر شرکت های موجود در بازار خودرو کشور، وارد کننده هستند و با توجه به سطح پایین تیراژ این خودروهای وارداتی و به دلیل عدم صرفه اقتصادی از ساخت و تولید این قطعات معذور هستیم.

وی با تاکید بر لزوم تقویت شرکت های قطعه سازی افزود: برای ارائه محصولاتی با استانداردهای روز دنیا، گام اول ، تقویت جایگاه قطعه سازان در کشور است که این امر تنها با حمایت دولت محقق می شود و همچنین تمایل خودروسازان داخلی را برای خرید قطعات از خارج کاهش داده موجبات رونق صنعت قطعه سازی و حمایت از قطعه سازان فراهم می گردد.

آروند تصریح کرد: در سال های گذشته به دلیل وجود سیاست های اشتباه اقتصادی در عرصه صنعت به خصوص صنعت خودرو، اغلب خودروسازان و قطعه سازان متضرر شدند ولی در طی دو سال اخیر با حمایت های روانی از سوی دولت آقای روحانی بسیاری مشکلات از پیش روی این صنعت برداشته شده و اطمینان و امید بیشتری در صنعت قطعه سازی به وجود آمده است.

وی در خصوص دیرکرد پرداخت مطالبات قطعه سازان گفت: دراین مورد تعامل و هماهنگی میان بانک ها و خودروسازان زمینه حل بسیاری از مشکلات پیش روی قطعه سازان را فراهم کرده و در صورت دیرکرد مطالبات قطعه ساز، بانک ها با صرف هزینه پایینی احتیاجات آن ها را تامین می کنند.

وی افزود: توافقات اخیر در سطح بین الملل می تواند کمک شایانی به رشد صنعت قطعه سازی و تامین مواد اولیه ارزان قیمت به صورت مستقیم از طریق مجاری قانونی بین المللی بدون اتلاف وقت و هزینه های فراوان نماید و همچنین پس از رفع کامل تحریم ها خودروسازان و قطعه سازان می توانند به منظور ارتقای دانش فنی خود از شرکای خارجی اقدام نمایند.

رئیس انجمن قطعه سازان استان خراسان رضوی در پایان اظهار داشت: دولت می تواند با وضع قوانین حمایتی و تخصیص یارانه به بخش صنعت و کاهش حق بیمه کارفرمایان از 23 درصد به 10 الی 15 درصد همانند کشورهای چین و هندوستان، کمک شایسته ای به صنعت قطعه سازی کشور نماید.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده