ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

متخصصان ایرانی برابر با روش های روز دنیا سیستم تراک بندی ریلی را اجرا کردند

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی٬ عملکرد تراک‌بندی در سال 1394 به میزان 211 کیلومتر و در مسیر تهران - مشهد حدفاصل گرمسار -تهران به اجرا گذاشته شد.
براساس برنامه، به منظور افزایش ظرفیت خط در مسیرهای راه آهن، حدفاصل بین دو ایستگاه به وسیله تراک بندی ( پیوسته یا با محور شمار) مجزا می شود و از سیستم بلاک بندی میانی نیز استفاده می شود.
برپایه این گزارش، بهره‌برداری از سیستم مزبور موجب می شود، ظرفیت محور تهران - مشهد به بیش از 2.5 برابر افزایش یافت و اجرای این پروژه در داخل کشور علاوه بر مزایای فراوان فنی و ایمنی، حدود 50 درصد نسبت به نمونه مشابه خارجی هزینه کمتری در بر داشت.
این گزارش می افزاید، اقدامات اساسی که شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در سال 94 در قالب برنامه نگهداری و توسعه شبکه زیرساخت با هدف توسعه اقتصادی متوازن و پایدار انجام داده به این شرح است:

**جزئیات بازگشایی ایستگاه‌ها

گشایش ایستگاه‌های بسته و جدید، یکی از اقدامات کم هزینه‌ نسبت به اجرای سایر پروژه‌ها نظیر دوخطه‌کردن٬ تراک‌بندی و برقی کردن خطوط است.
سال 1394، ایستگاه ده‌آباد به بهره‌برداری رسید و ایستگاه‌ نوگنبد 80 درصد٬ ویادوک 70 درصد، گز 60 درصد و ایستگاه‌های سرگز، سهیل، سرو، موغار و رباط قریب 20 درصد پیشرفت فیزیکی داشتند.

**دوخطه کردن 54 کیلومتر از خطوط پر ترافیک در سال گذشته

یکی دیگر از اقدامات ظرفیت‌ساز خطوط پر تردد موجود، احداث خطوط دوم است که با اجرای این روش تقریبا ظرفیت خطوط را به دو برابر افزایش می‌دهد.
با توجه به آغاز احداث خطوط دوم راه‌آهن از سال 1393، پیش‌بینی می‌شود، درسال 1395 در صورت تامین اعتبار لازم خطوط گلوگاهی شبکه از طریق این روش حذف شود.

** سال گذشته 54 کیلومتر از خطوط پر ترافیک دوخطه شده است

این روش هنگامی مورد استفاده قرار می‌گیرد که بین دو قطار موجود در بلاک، یک بلاک میانی فاصله وجود داشته باشد تا بین دو ایستگاه٬ امکان تردد دو تا سه قطار با حفظ یک بلاک وجود داشته باشد.
اقتصام **1070** 1559

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X