ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رحمانی فضلی: کشور در شرایط بسیار مطلوبی قرار دارد

به گزارش خبرنگار ایرنا، عبدالرضا رحمانی فضلی عصر پنجشنبه درجلسه شورای اداری لرستان افزود: ایران اسلامی با رهبری حکیمانه رهبرمعظم انقلاب مجذوب دل ها وکشورهای جهان بوده و در حوزه های مختلف سیاسی و امنیتی تاثیرگذاری مثبت و محکمی داشته و همچون گلستانی در میان کشورها قرار گرفته است.
وی اظهار کرد: اکنون وحدت و انسجام و امید و حرکت و امنیت با اعتقاد به راه امام خمینی (ره) و ولی فقیه در کشور حکمفرما است.
رحمانی فضلی اظهار کرد: فرقه های انحرافی، سلاح های آمریکایی، دلارهای مرتجعین، توطئه های اسرائیل و خدعه زورمداران جهان اسلام را تهدید کرده و در معرض خطر قرار داده است اما برای مقابله با تمامی اینها یک مرجع امید بنام ایران اسلامی وجود دارد.
وزیر کشور افزود: اگر همت غیور مردان نبود وضعیت کشورهای اسلامی چه می شد؟ فرقه های انحرافی به بهانه های مختلف و حجم زیاد سلاح خودجوش به وجود نیامده اند بلکه استکبار و صهیونیست حامی آنان هستند، چراکه آنها در اسناد و اعترافات خود از کینه فراوان به ایران یاد کرده اند.
وزیر کشور با بیان اینکه ایران مرکز درخشندگی حرکت دنیای اسلام است، گفت: استکبار تلاش می کند مانع فعالیت و موفقیت های ایران اسلامی شود.
رحمانی فضلی تصریح کرد: ما ملت بزرگ با کارهای بزرگ هستیم که استکبار در مقابل حقانیت ما زانو زده و پذیرش حق ما در انرژی هسته ای برای آنها راحت نبود و لغو تحریم و تهدیدها را به سختی پذیرفتند.
وی اضافه کرد: استکبار همچنان بر سر عقل نیامده و توطئه ها را رها نکرده و اینکه گفته می شود استکبار به دنبال سازش است، یک سطحی نگری است.
وزیر کشور ادامه داد: خدعه، فریب و اعمال فشار همچنان ادامه داشته و ما باید هوشیار، بصیر و آماده باشیم.
به گفته وی گاهی مصالح شخصی ،گروهی و سیاسی چنان در عرصه فکری مردم جولان می دهد که برخی گمان می کنند شرایط نامناسب است و مایوس می شوند اما باید اطمینان داد اقتدار ایران اسلامی پابرجاست.
وی ادامه داد : در تحریم ها و کاهش قیمت نفت 50 درصد ارزش پول کشور پائین آمد ولی ایران اسلامی با نفت بشکه 25 تا 30 دلار اداره شد و این در حالی است که ملت ایران آمادگی هر نوع مقاومت برای رسیدن به آرمان ها و صیانت از یادگار شهدا و امام راحل را دارند.
رحمانی فضلی گفت: امروز توجه به امر اقتصاد محور اصلی فعالیت های کشور است و در زمانی که نفت بالاترین قیمت را داشته ،مشکلی از اقتصاد به دلیل کارکرد غلط ساختار اقتصادی حل نشده است.
وی بیان کرد : اقتصاد باید متکی بر ظرفیت داخلی و درون زا و مبتنی بر مشارکت واقعی مردم باشد و همه اقشار مردم از آثار آن بهره مند شوند.
وزیر کشور گفت: تدبیر مقام معظم رهبری به مسئله اقتصاد در راستای ایجاد عدالت اجتماعی ،جغرافیایی و اقتصادی است و ازلحاظ علمی ،اقتصادی ،سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی کاملا قابل توجیه است.
وی اضافه کرد: امروزه دنیا در حال توسعه و افزایش قدرت است و با این تغییرات باید هماهنگ شد و اقتصاد مقاومتی را اجرا کرد .
به گفته وی دولت تدبیر وامید مصمم بر اجرای اقتصاد مقاومتی است و باید نگرش ها ،نظام ها و ساختارها را مبتنی بر نگرش جدید و اقتصاد مقاومتی کرد.
رحمانی فضلی ادامه داد : تحقق اقتصاد مقاومتی گرچه امری سخت ولی شدنی و قابل تحقق است و هم در سطح کلان و هم در سطح مناطق و استانی به ویژه سه استان پایلوت قابل پیگیری است.
وی بیان کرد : لرستان دارای ظرفیت های متعدد،مردم شایسته و متخصص است و مباحث و موضوعات اقتصادی این استان به صورت جدی پیگیری می شود و در راستای رفع موانع وچالش ها و تقویت پتانسیل ها و خلاقیت ها تلاش می شود.
وزیر کشور گفت : لرستان پرچم دار و پیشرو در مبحث اقتصاد مقاومتی است وموفقیت آن به معنای پیشرانی در جریان عظیم تاریخی و اقتصاد خودکفا می باشد.
وی ادامه داد : مشکل نقدینگی در این استان وجود ندارد و یک هزار و400 میلیارد ریال نقدینگی در سطح بازار این استان وجود دارد .
وی بیان کرد :مشکلات عظیم سرمایه گذاری و بروکراسی اداری یکی از مشکلات عمده ای در مسیر سرمایه گذاری در این استان است که باید در یک ماه آینده به کلی برطرف شود.
7273/7274/6060/1352

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X