ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دانش آموختگان غیرایرانی مبلغان ظرفیت های علمی ایران هستند

مجتبی صدیقی روز پنجشنبه در چهاردهمین همایش دانش آموختگان غیر ایرانی کشور در همدان افزود: جذب دانشجویان غیر ایرانی و بین المللی کردن دانشگاه ها، انتقال علم، هنر و فرهنگ ایرانی به دانشجویان غیر ایرانی از جمله اهداف وزارت علوم از جذب دانشجویان غیر ایرانی است.
وی ادامه داد: با توجه به فرصتی که مردان دیپلماسی ایران با برقراری تعاملات جهانی فراهم کردند فضایی ایجاد شده است که می توان با استفاده از آن پذیرش دانشجویان غیر ایرانی را افزایش داده و ارتباطات بین المللی دانشگاه ها را تقویت کنیم.
وی تصریح کرد: تلاش های خوبی برای افزایش کمیت و کیفیت دانشگاه های کشور برای تحقق این هدف انجام شده است.
وی با بیان اینکه دانشجویان غیر ایرانی به دو شکل بورسیه و غیر بورسیه در ایران در حال تحصیل هستند عنوان کرد: در صدد هستیم تا همزمان با افزایش امکانات و صندلی ها شرایط تحصیلی نیز بر این دانشجویان آسان تر شود چرا که رضایت دانشجویان فارغ التحصیل از امکانات موجود می تواند موجب افزایش جذب دانشجویان غیر ایرانی بیشتری به این دانشگاه ها شود.
وی ادامه داد: آیین نامه جذب دانشجویان غیر ایرانی سال گذشته به تصویب رسیده و به دانشگاه های کشور ابلاغ شده است.
قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: برای سرویس دهی بیشتر دفاتر کنسولی در دانشگاه ها ایجاد شده است تا خدمات ساده تر و راحت تر به متقاضیان غیر ایرانی ارائه شود.
وی ادامه داد: با تمرکز زدایی بیشتر وظایف را در این حوزه به دانشگاه ها واگذار کردیم تا ایجاد دفاتر بین المللی دانشجویان مورد توجه قرار بگیرد و کادر مجربی در حوزه بین المللی در دنشگاه به گرفته شود
وی افزود: ارتباط بهتر و سرویس دهی بهتری به این دانشجویان ارائه می شود تا این افراد در حین تحصیل با دردسر کمتری مواجه شوند.
وی عنوان کرد: امیدواریم ارتباط این دانشجویان فارغ التحصیل با دانشگاه های کشور حفظ شود و امکانات بهتری برای این دانشجویان فراهم شود تا شاهد افزایش متقاضیان به تحصیل در ایران باشیم.
وی عنوان کرد: سال گذشته توانستیم شهریه پرداختی این دانشجویان به دانشگاه ها را 20 درصد افزایش دهیم.
وی عنوان کرد: این دانشجویان در بازگشت خود به وطنشان ایران را کشوری فرهنگی و مردم ایران را افرادی صلح دوست و علم دوست معرفی خواهند کرد و سفیران علمی ایران در کشور خود خواهند شد.
چهاردهمین آیین نکوداشت دانش آموختگان غیر ایرانی با حضور 408 دانشجوی غیر ایرانی به مدت یک روز به میزبانی دانشگاه بوعلی سینا همدان در حال برگزاری است.
7530/6993/1352

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده