ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

قیمت مواد اولیه چالش حوزه آلومنیوم

قیمت مواد اولیه چالش حوزه آلومنیوم

باشگاه خبرنگاران/ رئیس سندیکای صنایع آلومینیوم ایران گفت: در کنار بالا بودن قیمت مواد اولیه کمبود نقدینگی چالش بسیار بزرگی است که تمام صنایع کشور در بر گرفته است.

هوشنگ گودرزی بالا بودن قیمت مواد اولیه از مشکلات محوری حوزه صنعت است، اظهار داشت: مواد اولیه حوزه آلومینیوم با قیمت ارزانتری صادر می‌شود و سپس با قیمت بالاتری به بازار داخل فروخته می‌شود.

رئیس سندیکای صنایع آلومینیوم ایران افزود: در کنار بالا بودن قیمت مواد اولیه کمبود نقدینگی چالش بسیار بزرگی است که تمام صنایع کشور در بر گرفته است.

وی ادامه داد: از سوی دیگر متاسفانه نرخ تسهیلات در کشور بسیار بالاست که این مسئله نیاز به اتخاذ تدبیر اساسی دارد. امیدواریم تدابیر ایران در دستگاه دیپلماسی در قالب بیانیه یا توافق نهایی بتواند شرایط را برای تسهیلات خارجی با نرخ ارزانتر به تولیدکنندگان فراهم کند.

گودرزی تصریح کرد: در واقع به دلیل گران بودن مواد اولیه و نرخ بالای تسهیلات تولید داخل هم بازارهای خارجی و بازار داخل را از دست داده است.

رئیس سندیکای صنایع آلومینیوم ایران اظهار داشت: به هر سو امید می‌رود توافق نهایی ایران در عرصه دیپلماسی، راه ورودبه بازارهای داخلی و خارجی را هموارتر کند و همچنین کمبودهای حوزه آلومینیوم را با قیمت مناسب تری وارد کنیم.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده