ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کشورهای نوردیک و بالتیک: باید برای بروز بحران احتمالی در شمال اروپا آماده بود

کشورهای نوردیک و بالتیک: باید برای بروز بحران احتمالی در شمال اروپا آماده بود

ایرنا/ رویترز از اسلو گزارش داد : وزیران دفاع سوئد ، نروژ، فنلاند ، دانمارک و ایسلند در بیانیه مشترکی گفتند : به دلیل عملکرد روسیه ، شمال اروپا باید مهیای بحران ها یا حوادث احتمالی باشند.

این خبرگزاری افزود، کشورهای نوردیک روز پنجشنبه روسیه را بزرگترین چالش امنیتی اروپا دانسته و موافقت کردند مناسبات دفاعی و همبستگی بیشتری با کشورهای بالتیک با هدف افزایش امنیت منطقه از طریق بازدارندگی برقرار کنند.

در این بیانیه که در روزنامه آفتنپستن به چاپ رسید آمده است : رهبران روسیه نشان داده اند که آماده استفاده عملی و موثر از ابزار نظامی به منظور رسیدن به اهداف سیاسی خود هستند حتی زمانی که این کار ناقض اصول قوانین بین المللی باشد.

این وزیران گفتند : فعالیت نظامی و اطلاعاتی فزاینده ای در بالتیک و در مناطق شمالی ما جریان دارد. ارتش روسیه ما را در امتداد مرزهایمان به چالش کشیده و چندین مورد تعرض مرزی در بالتیک صورت گرفته است .

فنلاند هم مرز روسیه و سوئد عضو ناتو نیستند ولی همکاری خود را با این پیمان نظامی افزایش داده و این بیانیه مشترک یک پاسخ به روسیه است.

این وزیران گفتند: اقدامات روسیه بزرگترین چالش برای امنیت اروپا است. تبلیغات و مانور سیاسی روسیه به ایجاد نفاق در بین کشورها و داخل سازمانهایی چون ناتو و اتحادیه اروپا کمک می کند.

وزارت دفاع نروژ اعتبار این بیانیه را تایید کرد و گفت که طی روزهای آینده در روزنامه های مهم کشورهای نوردیک انتشار خواهد یافت .

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده