ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سوء استفاده از زنان باردار سوری در ترکیه

سوء استفاده از زنان باردار سوری در ترکیه

جام نیوز/ در محله ای در شهر "غازی عینتاب" ترکیه که هزاران سوری در آن بسر می برند، یک قابله با ابزارهای بسیار قدیمی خود پنهانی به عنوان پزشک زنان فعالیت می کند.بر پایه این گزارش به نقل از سایت "اورینت نت"، یک قابله به نام "امیره" با ابزارهای قدیمی که شاید دیگر قابل استفاده نیستند، در محله ای در شهر غازی عینتاب که هزاران سوری در آنها بسر می برند، به صورت مخفیانه به عنوان پزشک زنان فعالیت می کند. این قابله با دستگاه اکوی قدیمی و برخی ابزارهای غیرقادر به تشخیص بیماری و با دستمزدی ناچیز با معاینه زنان سوری امرار معاش می کند و بیماری آنها را تشخیص می دهد که برخی تشخیص های پزشکی وی درست و برخی دیگر اشتباه است و در واقع شانس نقشی اصلی در شفای زنانی که به مطب امیره وارد می شوند، ایفا می کند.

امیره با سوء استفاده از فقر و نیاز زنان سوری حاضر در این شهر، ادعای پزشکی می کند و روزانه دهها زن سوری به مطب وی مراجعه می کنند؛ زنانی که هزینه معاینه در مطب های ترکیه و یا مطب های سوری دارای مجوز را ندارند. امیره فقط به تشخیص و درمان بیماری اکتفا نمی کند بلکه راه دیگری برای افزایش درآمد خود پیدا کرده است؛ در یک صندوق چوبی، داروهای قاچاق سوریه را با قیمتهای بالایی به بیماران خود می فروشد.

امیره فقط به سوء استفاده از زنانی که به مطبش مراجعه می کردند، اکتفا نمی کند؛ بلکه خود و همسرش منبع درآمد دیگری پیدا کردند، همسر امیره دردکان کوچکی در کنار مطب، داروهای سوری و اردنی قاچاق شده ویژه سقط جنین می فروشد؛ این داروها بسیار خطرناک است و عوارض جانبی بسیاری دارند از این رو باید فقط با نسخه پزشک فروش بروند؛ اما همسر امیره این داروها را بدون نسخه پزشک و با قیمت گزافی به مراجعه کنندگان می فروشد و به خطرات این داروها توجهی ندارد.

فقط امیره نیست که از وضعیت زنان سوری سوء استفاده می کند بلکه قابله های سوری دیگر نیز هستند که از این حرفه برای امرار معاش به قیمت از دست رفتن جان مادران سوء استفاده می کنند؛ مادرانی که تنها گناهشان نداشتن پول کافی برای مراجعه به مطبهای ترکیه ای متخصص است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X