ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

4گوشه دنیا رستورانی از جنس نمک

4گوشه دنیا/ رستورانی از جنس نمک

باشگاه خبرنگاران/ رستوران ها همیشه به زیباترین شکل و البته هنر مندانه ترین طرح ها طراحی می شوند تا هم در اشتهای مشتری ها تاثیر داشته باشند و هم اینکه خاطره ساز خوبی در اذهان باشند.
جدیدترین مدل طراحی رستوران در شیراز دیده شده که سازه های آن از جنس نمک است که انتخاب آن به دلیل گندزدایی و بهداشتی بودن و به هدف معماری سبز تهیه شده است. در واقع با گازهایی که نمک از خود منتشر می کند هوای آلوده محیط را به طور طبیعی گند زدایی می کند و این یکی از جالبترین و کم هزینه ترین راه های بهداشتی کردن محیط این رستوران است.

از آن جا که معدن نمک و دریاچه نمک در نزدیکی محل ساخت و ساز این پروژه یعنی رستوران نمک بوده است مدیر پروژه تصمیم بر آن گرفته که سازه ها را کاملا از نمک قرار دهد که البته برای زیبایی و جلوگیری از یک نواختی از نمک اشکال مختلفی نظیر پودر نمک، سنگ و لایه های فشرده را در بنا بکار برده اند.

طراحی داخلی به صورت مدرن و سنتی است. لایه های داخلی با الهام گیری از غارهای نمک ساخته شده است که با دخالت دادن تمدن امروزی در آن کاری کرده اند که بخش های مختلف رستوران، بدون هیچ مشکلی برای مشتری ها و مالکین مورد استفاده باشد.

طراحی پیچشی پله ها هم بسیار جالبند. صندلی ها و دستگیره ها و کف پله ها را از ذوب کردن قوطی های نوشابه آلومینیمی مغازه های اطراف تهیه کرده اند که بسیار جالب است. میز ها از جنس سنگ نمک اند اما صندلی ها آلومینیمی اند.

4گوشه دنیا/ رستورانی از جنس نمک

4گوشه دنیا/ رستورانی از جنس نمک

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده