ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پهپادها دیگر سقوط نمی کنند

 پهپادها دیگر سقوط نمی کنند

مهر/ احتمال سقوط پهپادهای آسیب دیده در هوا بر روی عابران پیاده همواره یکی از نگرانی های اصلی این عرصه از فناوری های نوین بوده اما اکنون این نگرانی به لطف نوآوری دانشمندان برطرف شده است.
هنگامی که صحبت از استفاده کلان از پهپادها به ویژه در مناطق شهری و پر رفت و آمد می شود همواره یک نگرانی اصلی خودنمایی می کند و آن احتمال سقوط پهپاد بر روی افرادی است که بی خبر از نقص فنی به وجود آمده در آن در حال تردد در خیابان و پیاده رو هستند. این اتفاق می تواند به رویدادی تلخ و حتی مرگبار تبدیل شود.
به تازگی گروهی از محققان دانشگاه زوریخ سیستمی ارایه کرده اند که مانع از سقوط پهپادها می شود. این فناوری به پهپادی که به هر دلیل در حین پرواز آسیب دیده و تعادل حرکتی خود را از دست داده این امکان را می دهد تا به رغم قطع ارتباط با مرکز کنترل پروازی، پایداری خود را به دست آورد و در ادامه به طور کاملا خودکار بر روی سطحی ایمن، فرودی بی خطر داشته باشد.

چنین مشکلی که می تواند ناشی از نقص مکانیکی و یا خالی شدن باتری باشد همواره از جمله عوامل سقوط پهپادها به شمار می آید.
این فناوری جدید بر مبنای به کارگیری دوربینی کوچک و نرم افزار رایانه ای ویژه مشاهده محیط اطراف است که مبتنی بر پردازشگر نصب شده در تلفن همراه عمل می کند.
وزش بادیهای شدید و یا برخورد ناگهانی با موانع هوایی نیز از جمله عواملی است که می تواند به سقوط پهپادها منجر شود با این حال با نصب این فناوری جدید دیگر جای نگرانی درخصوص سقوط چنین سیستم های پروازی نخواهد بود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده