ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

چهار اولویت برنامه ای اوقاف در سال 94

چهار اولویت برنامه ای اوقاف در سال 94

باشگاه خبرنگاران/ سخنگوی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان سال 94، سالی متفاوت و تحول آفرین برای این سازمان خواهد بود، گفت : 4 اولویت در برنامه های اوقاف در سال 94 پیش بینی شده است و این سازمان در این سال نهادینه سازی و ترویج فرهنگ وقف ثلث اموال را دنبال می کند.

حسن ربیعی سخنگوی سازمان اوقاف با بیان اینکه سال 94 سالی متفاوت برای مجموعه اوقاف خواهد بود، اظهارکرد: برنامه ها و فعالیت های اوقاف در این سال دچار تحول خواهد شد و با رویکردی جدید در برنا مه ریزی ها ، عمل خواهد شد.

* تحول در مدیریت، اولویت اول اوقاف در سال 94
وی با اشاره به اینکه در سال 94 ، سازمان اوقاف، 4 اولویت برنامه ای خواهد داشت : در گام اول تحول در مدیریت اوقاف در سطوح مختلف سازمانی، بقاع متبرکه و موقوفات در دستور کار است و این تحول با نگاه و هدف حرکت رو به پیشرفت انجام می شود تا فعالیت ها و ماموریت های اوقاف در حد مطلوب تری اجرایی شود.
ربیعی اضافه کرد : کادر سازی و ایجاد امکان برای رشد و تعالی کارکنان و همچنین آموزش به عنوان زیرمجموعه های تحول در مدیریت دنبال خواهد شد.

* تحول در منابع انسانی، اولویت دوم برنامه ای اوقاف
مدیرکل حوزه ریاست ، روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اوقاف و امور خیریه تحول در منابع انسانی گام و اولویت دوم سازمان اوقاف در سال 94 است ، افزود : منابع انسانی باید به یک سطح کارآمدی مطلوب دست یابند و هم از لحاظ مدارج تحصیلی و هم تخصصی ارتقاء یابند.

* تحول اقتصادی موقوفات با هدف اجرای هرچه بهتر نیات واقفان

ربیعی با بیان اینکه تغییر ، تحول و ارتقای بهره وری موقوفات به عنوان تحول اقتصادی موقوفات گام و اولویت سوم برنامه ای اوقاف است ، تصریح کرد : هم اکنون با ایجاد سامانه جامع مدیریت موقوفات و بقاع متبرکه درک و شناخت دقیق تری نسبت به گذشته از موقوفات حاصل شده است و در چند سال اخیر نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف با درک شرایط موجود موقوفات ، رشد درآمدی موقوفات به منظور اجرای هرچه بهتر نیات واقفان را در دستور کار مدیران ، معاونان و کارشناسان این سازمان قرار داده است.

* اجرای امینانه نیات واقفان اولویت چهارم برنامه ای اوقاف
سخنگوی سازمان اوقاف و امور خیریه اجرای امنیانه نیات واقفان را چهارمین اولویت برنامه ای این سازمان برشمرد و گفت : پیرامون تعیین این چهار اولویت برنامه ای ماه ها جلسه تشکیل شد و در خصوص آنها در طول سال 94 ، هر ماه گزارشی اخذ خواهد شد تا روند رشد و تحقق شاخص ها تعیین شود.

* ترویج وقف ثلث اموال در دستور کار سازمان اوقاف
وی با بیان اینکه تبلیغ و ترویج سنت حسنه وقف از برنامه های پیش بینی شده برای روابط عمومی سازمان اوقاف است، تصریح کرد: امسال بنا بر نظر نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان ، تبلیغ و ترویج وقف ثلث اموال باید در دستور کار روابط عمومی سازمان قرار گیرد و با فضا سازی رسانه ای و آشناسازی افکار عمومی، این سنت حسنه را درکشور نهادینه کند.

سخنگوی سازمان اوقاف و امور خیریه در پایان با اشاره به در پیش بودن برگزاری سی و دومین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم ، خاطرنشان کرد : مسابقات بین المللی قرآن متعلق به اوقاف نیست، بلکه متعلق به جمهوری اسلامی ایران است و امسال نیز باید با تلاش تمامی کارکنان و جلب همکاری و حمایت و مشارکت رسانه های جمعی فضاسازی مناسبی برای این دوره از مسابقات در سطح ملی و بین المللی ایجاد شود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده