ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پوشش حمایتی وسایل کمک توانبخشی معلولان در 6 ماهه نخست 94

پوشش حمایتی وسایل کمک توانبخشی معلولان در 6 ماهه نخست 94

باشگاه خبرنگاران/ مدیر کل دفتر توان پزشکی بهزیستی کشور گفت: وسایل کمک توانبخشی معلولان تحت پوشش در 6 ماهه نخست 94 تأمین می‌شود.

زهرا نوع پرست مدیرکل دفتر توان پزشکی بهزیستی کشور با اشاره به پوشش حمایتی معلولان در سال 94، اظهار کرد: براساس دستور مستقیم ریاست جمهوری مبنی بر فراهم کردن وسایل کمک توانبخشی معلولان و رفع دغدغه‌های آن‌ها در سال 94، اعتبارات لازم در این زمینه پیش‌بینی شده است که در صورت تحقق بودجه تا 6 ماهه نخست امسال تمام نیازمندی معلولان برطرف می‌شود.

وی افزود: بازنگری در دستورالعمل تأمین وسایل کمک توانبخشی انجام شده است که براساس آن، اگر خانواده‌ای از شرایط مالی خوبی برخوردار است در خرید وسایل معلول خود به سازمان کمک کند تا سازمان بهزیستی کشور قادر به پوشش تعداد بیشتری از جامعه هدف باشد.

مدیرکل دفتر توان پزشکی بهزیستی تصریح کرد: 240 هزار نفر براساس برنامه پیش بینی شده در برنامه سازمان بهزیستی برای تأمین وسایل کمک توانبخشی قرار دارند که البته تعدادی از مهاجران و افراد فاقد پرونده نیز به این رقم اضافه می‌شود و البته رقم افراد تحت پوشش بهزیستی در خرید وسایل کمک توانبخشی در سال گذشته، 93 هزار نفر بوده است.

وی با اشاره به کسری بودجه سال گذشته تصریح کرد: از 35 میلیارد بودجه درخواستی در سال گذشته، 27 میلیارد تومان تخصیص داده شد که متأسفانه این اتفاق نیز باعث کاهش پوشش حمایتی جامعه هدف شده است.
نوع پرست در پایان گفت: امیدواریم تمام بودجه درخواستی امسال در اختیار سازمان قرار بگیرد تا به تعهدات خود در قبال جامعه هدف جامه عمل بپوشانیم.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده