ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

4گوشه دنیا روستای شعله های نامرئی در چین

4گوشه دنیا/ روستای شعله های نامرئی در چین

آخرین خبر/ وستای "نان جیوان" که در جنوب غربی چین واقع شده است به روستای آتش های زیر زمین "آتش نامرئی" معروف است. این بدان خاطر است که هوای این روستا از گاز متان اشباع است و یک جرقه کوچک می تواند آتشی فروزان را مشتعل کند. برخی از مردم محلی روستا یاد گرفته اند که چگونه این گاز را مهار کرده و برای استفاده ی بهینه، مورد مصرف قرار دهند. آنها همچنین بسیار با احتیاط از این منبع طبیعی استفاده می کنند تا انفجاری صورت نگیرد.

سایت خبرهای جالب دنیا "mirfactov.com " در این رابطه می نویسد که یک چشمه ی گاز عظیم در زیر خاک اطراف این روستا قرار دارد و از ترک های زمین به بیرون نشت می کند. مقدار این گاز در هوا به قدری است که هیچکس در روستا نمی تواند کبریت یا سیگاری را روشن کند و یا از تجهیزات و ابزارهای برقی استفاده کند. مردم روستا باید حواس شان جمع باشد چراکه جرقه ی حاصل از استفاده ی تجهیزات مکانیکی و ابزارهای فلزی و مخصوصا برخورد آنها با سنگ، می تواند ایجاد جرقه نماید. وجود این گاز حدود 1 سال پیش، هنگامی که "سو گینگ" یکی از ساکنین 83 ساله ی روستا به خاطر بوی بد زیر زمین خانه اش به مقامات محلی شکایت کرد، کشف شد.
کارشناسان گروه تجصص، هوا را آتش زدند تا بدین ترتیب به ساکنان ثابت کنند که فرایند انفجار در اثر سوختن گاز متانی حاصل می شود که منبع آن در اطراف روستا واقع شده است. به نظر می رسد که حق با کارشناسان باشد. ولی مردم محلی این حرف ها را قبول نکرده و بر این باورند که این موضع به خاطر خشم ارواح سرگردان و شیاطین است. ساکنان روستا برای دفع بلا و خلاص از آتش، از یک پدر روحانی کمک گرفتند. ولی کاری از پیش گرفته نشده و تغییری حاصل نشد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده