ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

معاون دبیرکل جمعیت اسلامی الوفاق: رژیم بحرین در سال جاری میلادی 81 تظاهرات مردمی را سرکوب کرده است

معاون دبیرکل جمعیت اسلامی الوفاق: رژیم بحرین در سال جاری میلادی 81 تظاهرات مردمی را سرکوب کرده است

ایرنا/ معاون دبیرکل جمعیت اسلامی الوفاق بحرین گفت: رژیم آل خلیفه از ابتدای سال جاری میلادی تا کنون 81 تظاهرات مسالمت آمیز مردمی در این کشور را سرکوب کرده است.

به گزارش پایگاه اینترنتی العهد، شیخ حسین الدیهی در صفحه شخصی خود در پایگاه اجتماعی توییتر این مطلب را فاش کرد.
وی نوشت: ملت بحرین، پویا، شجاع و پیشرو است و نمی توان او را به محاصره درآورد و یا از ادامه راهش باز داشت. رژیم با وضع قوانین و مقررات علیه آزادی بیان نمی تواند مانع از درخواست مردم مبنی بر احقاق حقوق خود شود.

الدیهی توضیح داد: تظاهرات در بحرین ممنوع است و نیروهای امنیتی با توسل به زور و بشدت با تظاهرکنندگان برخورد می کنند؛ روز گذشته نیروهای رژیم به گروهی از شهروندان یورش بردند و به بهانه شرکت در تظاهرات، آنها را بازداشت کردند.
وی تأکید کرد: اگر به بحرینی ها اجازه تظاهرات داده شود، بیش از 80 درصد مردم برای احقاق حقوق خود به خیابانها خواهند ریخت.

رژیم آل خلیفه در چهار سال گذشته و در پی وقوع اعتراضات مردمی در این کشور، صدها نفر از فعالان سیاسی بحرین را بدون محاکمه در بازداشت نگه داشته است.
خیزش مردم بحرین علیه حکومت آل خلیفه که از سال 2011 برای درخواست مطالبات حقوقی و مشارکت در تعیین سرنوشت، آغاز و با سرکوب شدید و خونین نیروهای امنیتی این کشور و سعودی روبرو شد، با گذشت بیش از چهار سال از آغاز قیام مردمی و به رغم تشدید فشارهای رژیم آل خلیفه، همچنان ادامه دارد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده