ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

حضور 15 نفر از بستگان و نزدیکان «اردوغان» در لیست نامزدهای انتخاباتی پارلمان

حضور 15 نفر از بستگان و نزدیکان «اردوغان» در لیست نامزدهای انتخاباتی پارلمان

فارس/ با انتشار فهرست نامزدهای انتخاباتی حزب عدالت و توسعه مشخص گردید که 15 تن از نزدیک ترین افراد به اردوغان نامزد انتخابات پارلمانی شده‌اند.

به گزارش روزنامه ترکی «حریت»، لیست نامزدهای انتخاباتی حزب عدالت و توسعه در انتخابات 7 ژوئن 2015 ترکیه منتشر شد. چیزی که بیشتر از همه مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است وجود 15 نفر از نزدیکان «رجب طیب اردوغان» از دوران نخست وزیری و ریاست جمهوری ترکیه و بستگان وی در این لیست است.

به نوشته خبرگزاری «کردپرس» از این اسامی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
برات آلبایراک: داماد رجب طیب اردوغان، از منطقه 1 استانبول ردیف 6 لیست قرار دارد.

فاطمه وارانک: برادرزاده «مصطفی وارانک» سخنگوی ارشد رجب طیب اردوغان است. فاطمه وارانک که از استانبول نامزد انتخابات شده است از اسامی بسیار نزدیک به شخص رجب طیب اردوغان است. وی معاون سازمان برنامه ریزی‌های محیط زیست وابسته به ریاست جمهوری ترکیه بود. و از کسانی است که دستور طرح ساخت کاخ ریاست جمهوری ترکیه را در مساحت 200 هزار متر مربعی در آنکارا را صادر کرده بود.

مجاهد ارسلان: در تمام دوران حیات سیاسی رجب طیب اردوغان از زمان زندانی بودنش، حضور در اولین دوران پارلمانی اردوغان تا نخست وزیری و ریاست جمهوری ترکیه در کنار رجب طیب اردوغان بود. وی که تا کنون در سایه اردوغان حرکت کرده است و حرکتی از خود نشان نداده با نامزدی در انتخابات پارلمان ترکیه از منطقه 1 آنکارا وارد عرصه جدید در فعالیتهای خود شده است.

آیدین اونال: مشاور و نویسنده اختصاصی رجب طیب اردوغان است. وی در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه فعالیتهای فراوانی برای اردوغان انجام داده است و این فعالیتها تاکنون نیز ادامه دارد. وی از شهر آنکارا نامزد انتخابات شده است.

علی اوزکایا: وکیل رجب طیب اردوغان است. وی از شهر آفیون نامزد انتخابات شده است.
هاشم هاشمی: پدر جمال الدین هاشمی، از دوستان رجب طیب اردوغان و مسئول دیپلماسی عمومی رجب طیب اردوغان است. هاشم هاشمی قبلا نیز از حزب رفاه و فضیلت ترکیه نامزد انتخابات شده بود.
ارتان آیدین: وی برای مدت طولانی سخنگوی رجب طیب اردوغان بوده است. بعد از ریاست جمهوری ترکیه نیز وی سخنگوی احمد داوود اوغلو بوده است و اکنون به عنوان رابط کاخ ریاست جمهوری و نخست وزیری ترکیه شناخته می‌شود.

لطفیه سلوا چام: همسر سردار چام، رئیس همکاریهای بین‌المللی و آژانس هماهنگی‌های ترکیه وابسته به مقام ریاست جمهوری ترکیه است. وی در دوران نخست وزیری ترکیه رجب طیب اردوغان نماینده شخصی اردوغان در هیأت پارلمانی بوده است. او در داخل حزب عدالت و توسعه به عنوان نزدیکترین فرد به رجب طیب اردوغان شناخته می شود. لطفیه سلوا چام از منطقه 2. آنکارا نامزد انتخابات شده است.

ناجی آغبال: وی در دوران نخست وزیر رجب طیب اردوغان، معاون وزارت دارایی بوده است. او به عنوان شخص مورد اعتماد اردوغان در زمینه اقتصادی است. وی از شهر بایبورت نامزد انتخابات شده است.
اوغور ایشیلاک: خواننده نماهنگ‌های حزب عدالت و توسعه و خواننده معروف رجب طیب اردوغان است. وی از منطقه 3. استانبول نامزد انتخابات شده است.
یالچین آکدوغان: نزدیکترین شخص به رجب طیب اردوغان در روند مذاکرات صلح کُرد – ترک است. در دوران نخست وزیری اردوغان سخنگوی مورد علاقه او بوده است. در دوران ریاست جمهوری اردوغان نیز به نوعی سخنگوی رئیس جمهور ترکیه بوده است. وی از منطقه 1. آنکارا نامزد انتخابات شده است.

افکان آلا: وزیر سابق کشور ترکیه و مشاور رجب طیب اردوغان در دوران نخست وزیریش بود. وی از شهر ارزروم نامزد انتخابات شده است
چاگتای قلیچ: در دو دوره نخست وزیری ترکیه معاون مدیر برنامه‌های رجب طیب اردوغان بود. در بسیاری از دیدارهای محرمانه اردوغان فردی بود که مورد اعتماد اردوغان قرار گرفته و مترجم او بوده است. اردوغان در تغییر کابینه تاکید زیادی بر روی اعطای وزارت ورزش به چاگتای قلیچ داشت. وی از شهر سامسون نامزد انتخابات شده است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده