ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تاثیر طلاق بر کودکان چیست؟

 تاثیر طلاق بر کودکان چیست؟

راز/ واکنش بچه ها در سنین پیش از دبستان به صورت خشم و افسردگی نمایان می شود. پسرها اغلب ناآرام تر، خشن تر و شیطان تر می شوند. در بعضی از موارد به اندازه قبل، شوقی به بازی با سایر کودکان نشان نمی دهند و بیشتر ترجیح می دهند تنها باشند. اگر در مهدکودک به سر می برند به جای همکاری در بازی های دسته جمعی سعی می کنند اخلال و بی نظمی ایجاد کنند. بعضی از دخترهای کمتر از هفت سال، عصبی مزاج می شوند اما برخی دیگر«رفتار بزرگ ترها» را در پیش می گیرند. این گونه بچه های «کمال طلب» بیش از حد مراقب رفتار و پاکیزگی هستند و در ضمن سایر بچه ها را مثل پدر و مادر یا معلم سرزنش می کنند یا پند و اندرز می دهند. بچه های این سن و سال اغلب غمگین و افسرده به نظر می رسند زود به گریه می افتند و زیاده طلب می شوند. در این سن بچه ها توانایی های شناختی، زبانی و ارتباطی خود را تقویت می کنند. اگر جدایی والدین با درگیری های کمی همراه باشد یاحداقل به کودک منتقل نشود و از سویی ارتباط او با والدین حفظ شود کودک می تواند به مهد کودک برود و رشد منظم و خوبی داشته باشد و اعتماد به نفس و عزت نفس او نیز حفظ شود.
عوارض طلاق:
وقتی بچه ها از اختلافات والدین سر در نمی آورند، مشکل آغاز می شود. تاخیرهای رشدی یا بازگشت به دوره های قبل به ویژه در زمینه توالت رفتن، خوابیدن یا غذا خوردن، می تواند در این شرایط مشاهده شود . افسردگی نیز در این گروه سنی ممکن است روی دهد. کابوس های شبانه از دیگر مشکلات بچه ها در این گروه سنی است. آسیب به اعتماد به نفس یا بروز رفتارهای پرخاشگرانه یا اضطرابی نیز ممکن است در بچه ها دیده شود. بچه ها در این سن نگران والدین خود هستند و دوست دارند از آن ها مراقبت و آن ها را برای خود حفظ کنند.
نکاتی که باید به آن ها توجه شود:
-بچه های بالاتر از سه سال به خوبی می توانند شبی را نزد والد دیگر خود بگذرانند، بدون این که به مشکلی بربخورند. البته اگر قرار باشد این تغییرات با فواصل کوتاه و پی در پی روی دهد احتمال بروز مشکل وجود دارد.
-بهتر است قوانین و نظم در خانه هر کدام از والدین، مشابه باشد. برای این منظور باید حتما در مورد برنامه های تغذیه، خواب ، وضعیت پزشکی، دستشویی رفتن، ارتباطات اجتماعی و عاطفی او و دیگر مسائل با همسر سابق خود گفتگو کنید.
-بچه ها در این دوره سنی برای خود خواسته هایی دارند و خودشان هم ممکن است اعمال نظر کنند نظر آن ها را محترم بشمارید و سعی کنید آن را در برنامه ریزی برای ملاقات با والدین دخالت دهید.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده