ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

معاون وزیر تعاون: سهم تعاون از اشتغال کشور یک و نیم میلیون نفر است

معاون وزیر تعاون: سهم تعاون از اشتغال کشور یک و نیم میلیون نفر است

ایرنا/ روز پنجشنبه در نشست با محمد وکیلی استاندار سمنان به منظور امضای تفاهم نامه حمایت از تعاونی های این استان، گفت: 100 هزار تعاونی فعال و 680 اتحادیه سراسری در کشور فعالند.

وی تعاونی ها را متولی اعتماد عمومی در جامعه دانست و افزود: فقرزدایی در مناطق محروم کشور با روش توانمندسازی افراد کاربرد مهم تعاونی هاست.

وی خاطرنشان کرد: تعاونی ها چشمه جوشان اشتغال هستند و در توسعه عدالت اجتماعی نقش مهم دارند.

کلانتری تاکید کرد: تعاونی ها سرمایه اجتماعی تولید می کنند و با ایجاد اعتماد به پیشبرد اهداف اقتصادی و اجتماعی کشور کمک می کنند.

وی اضافه کرد: تعاونی در جهان قدمتی 170 ساله و سازمان بین المللی تعاون قدمتی 120 ساله دارد.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هدف از انعقاد تفاهم نامه را ایجاد همگرایی در استانها، حمایت مدیران استانی از فعالیت تعاونی ها، افزایش سهم تعاونی ها در اقتصاد به میزان 25 درصد عنوان کرد.

سیدمحمود کلانتری از بیمارستانی در حال ساخت توسط تعاونی خدماتی بهداشتی با 77 نفر عضو ، تعاونی مصرف فرهنگیان در سمنان ، یک واحد تعاونی تولیدی گچ و یک تعاونی گاوداری در سرخه بازدید کرد.

برای ساخت این بیمارستان به عنوان اولین بیمارستان خصوصی استان سمنان تاکنون 220 میلیارد ریال هزینه شده و تا تکمیل آن 25 میلیارد ریال و برای تجهیز به 150 میلیارد ریال نیاز دارد.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بیش از 50 بیمارستان در کشور به صورت تعاونی فعالند و 700 تعاونی خدماتی بهداشتی درمانی وجود دارد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده