ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آیات نور کتابی برای هدایت

آیات نور/ کتابی برای هدایت

خراسان/ حجت الاسلام و المسلمین قرائتی در تفسیر آیه ۵۶ سوره زمر با مضمون این که «همانا ما برای (هدایت) مردم، کتاب (آسمانی قرآن) را به حق بر تو نازل کردیم، پس هر که هدایت را پذیرفت به سود خود اوست و هر که گمراه شد، پس بی شک به ضرر خویشتن (قیام کرد و) گمراهی را برگزید و تو وکیل بر مردم نیستی (تا با اجبار آنان را هدایت کنی)» نکاتی را مطرح کرده اند که به شرح زیر است:

۱ - قرآن در زمان پیامبر به صورت کتاب بوده است. (الکتاب)
۲ - نزول کتاب برای همه مردم است. (للناس) ۳ - هم مطالب قرآن سراسر حق [است] و هیچ تحریف و باطلی در آن راه ندارد و هم نزول آن، لازم و سزاوار و حق است. (بالحقّ) ۴ - انسان در انتخاب راه آزاد است، (من اهتدی - مَن ضلّ). (خدا کسی را بر ایمان و کفر مجبور نمی کند.) ۵ - خدا و رسول، به ایمان ما نیازی ندارند. (فمن اهتدی فلنفسه...) (و هر کس ایمان آورد، به سود خود اوست.) ۶ - وظیفه پیامبر ابلاغ است، نه اجبار. (حتی انبیا حق تحمیل عقیده ندارند.) (و ما انت علیهم بوکیل) ۷ - هدایت واقعی و کامل تنها در سایه کتاب آسمانی است. (انا انزلنا علیک الکتاب... فمن اهتدی)برگرفته از کتاب تفسیر سوره «زمر»، ص ۵۸ - ۵۷

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده