ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پشت رول احمقانه‌ترین حواس‌پرتی‌ها هنگام رانندگی

پشت رول/ احمقانه‌ترین حواس‌پرتی‌ها هنگام رانندگی

پدال/ تحقیقات و مستندات متعددی در امریکا نشان می‌دهند که حواس‌پرتی هنگام رانندگی عاملی مؤثر در بیش از 50 درصد از تصادفات رانندگی است.
عوامل اصلی که آمار بالایی در تصادفات دارند معمولاً صحبت کردن و ارسال پیامک با موبایل یا کارهای ساده‌تری مثل تغییر شبکه رادیویی، بحث با بچه‌ها، همخوانی با آهنگی که پخش می‌شود یا خوردن غذا هستند.
اما بر اساس تحقیق شرکت بیمه Erie در پنسیلوانیا بعضی از رانندگان حین رانندگی درگیر برخی فعالیت‌های جدید مثل گرفتن عکس سلفی با موبایل می‌شوند. 42 درصد از رانندگان در این مطالعه بیان داشتند که حداقل یک نوع حواس‌پرتی حین رانندگی دارند که 20 درصد آنها وقتی تنها رانندگی می‌کنند، اتفاق می‌افتد. داگ اسمیت معاون ارشد خطوط شخصی در بیمه Erie، حواس‌پرتی در رانندگی را این‌گونه تعریف می‌کند:

حواس‌پرتی هر چیزی است که امنیت رانندگی را مختل می‌کند و با چشم برداشتن از جاده یا دست برداشتن از فرمان یا درگیری ذهنی حاصل می‌شود.
از آنجا که ما انسان‌ها آسیب‌پذیر هستیم بیایید فاکتورهای خطرناک مرتبط با حواس‌پرتی هنگام رانندگی را بررسی کنیم و ببینیم کدام مورد عجیب‌تر است.
اول از همه، 15 درصد از این رانندگان حواس‌پرتی ناشی از برخوردی عاشقانه از طریق اینترنت با تلفن همراه یا تبلت خود دارند!
آراستن و مرتب کردن حالت موی سر در حالتی مشابه است.
عوض کردن لباس حین رانندگی با 9 درصد در مکان سوم قرار دارد.
آرایش و میک‌آپ پشت فرمان با 8 درصد چهارم و از آنجایی که چهره ای زیبا بدون دندان‌های تمیز بی‌ارزش است شستشو و مسواک زدن دندان حین رانندگی با 4 درصد در رتبهٔ بعدی قرار می‌گیرد که سلفی گرفتن با تلفن همراه هم در حالتی مشابه با آن با 4 درصد قرار دارد. 3 درصد از افراد مصاحبه شده هم تغییر راننده حین رانندگی را حواس‌پرتی اعلام کردند و 3 درصد باقی‌مانده در نهایت تعجب، دستشویی گرفتن حین رانندگی است!

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده