ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

هاشمی: بخشی از پول واگذاری سرخابی‌ها به وزارت ورزش می‌رسد

هاشمی: بخشی از پول واگذاری سرخابی‌ها به وزارت ورزش می‌رسد

فارس/ معاون توسعه و پشتیبانی وزارت ورزش گفت: موضوع حواله خودرو والیبالیست‌ها در دولت در حال بررسی است و هنوز تصمیمی درباره مناف هاشمی در پایان نشست تخصصی هندبال در جمع خبرنگاران گفت: تا پایان سال 93، 89 درصد به فدراسیون‌ها واریزی داشتیم که با 1.5 میلیاردی که روز گذشته برای والیبال واریز کردیم، این مقدار به بالای 90 درصد رسید. یک فدراسیون ممکن است 78 درصد گرفته باشد و یک فدراسیون نیز صددرصد. دلیل آن این است که یک کمیته تخصصی وجود دارد و منابع را در فدراسیون‌ها براساس اولویت‌بندی‌ها تامین می‌کند. در بعضی از اردوها یا فدراسیون‌ها که اهمیت بیشتری دارند صددرصد پرداختی بوده اما تلاش کردیم هیچ فدراسیونی کمتر از 70 درصد نگیرد. عدالت بین این واریزی‌ها را کمیسیون تخصیص تعیین می‌کند.
وی در پاسخ به این سوال که فدراسیون تیراندازی در پایان سال گذشته به دلیل عدم دریافت بودجه نتوانست تیمش را به امارات اعزام کند، گفت: فدراسیون‌های متعددی این موضوع را مطرح کردند ولی باید بگویم که همه آنها بیش از 80 درصد دریافت کردند. در مورد فدراسیون تیراندازی نیز در همان ایام رئیس فدراسیون با من تماس گرفت، ما 20 روز تلاش کردیم تا این بودجه را تامین کنیم ولی همزمان با پرداختی‌های دولت به کارمندان بود و امکان وصول آن فراهم نشد.
هاشمی اضافه کرد: در روزهای پایان سال حتی 100 میلیون بیشتر از آنچه قرار بود، به فدراسیون تیراندازی تخصیص دادیم. اینها منابعی نیست که یک موسسه مثل فدراسیون را اداره کند، فدراسیون باید خودش هم منابع جذب کند، شما بررسی کنید و ببینید که چقدر ما به تعهداتمان عمل کردیم و چقدر فدراسیون‌ها عمل کرده‌اند. از 50 فدراسیون حداقل 10 فدراسیون اعلام کردند که به کمک دولت نیاز ندارند و می‌توانند خودشان هم پول بیاورند.
معاون توسعه و پشتیبانی وزارت ورزش گفت: ما شاخص‌هایی در این بخش داریم و اگر گاهی پرداخت‌ها دیر می‌شود این مسئله دوطرفه است.
هاشمی تاکید کرد: اداره کل بودجه و اداره مالی و معاونت قهرمانی وزارت ورزش جدولی را آماده می‌کنند که در آن مشخص شود هرکدام چقدر به تعهداتمان عمل کرده‌ایم، این جدول در تامین منابع سال 94 تاثیر دارد، روز گذشته جلسه‌ای برگزار کردیم و قرار شد نتیجه عملکرد فدراسیون‌ها و وزارت ورزش مشخص شود و بعد پیش‌بینی‌های سال 94 را انجام دهیم.
وی در پاسخ به این سوال که اولین پرداختی وزارت ورزش در سال 94 چه زمانی خواهد بود، گفت: پیش‌بینی این است که تا پایان فروردین یا اوایل اردیبهشت نخستین واریزی را به فدراسیون‌ها داشته باشیم.
معاون توسعه و پشتیبانی وزارت ورزش در پاسخ به این سوال که بودجه وزارت ورزش در کمیسیون تلفیق چه میزان افزایش پیدا کرد، گفت: در حوزه عمرانی 68 درصد رشد داشته‌ایم. بودجه شرکت توسعه از 113 میلیارد به 185 میلیارد تومان رسید که این رشد 65 درصدی است. در بخش عمرانی نیز حدود 60 درصد رشد داشتیم. کمیته ملی المپیک و اعتبارات جاری رشد کمتری داشته و از 150 میلیارد تومان به 172 میلیارد رسیده و بالطبع افزایش بودجه فدراسیون‌ها زیاد نیست چون آنها بودجه خود را از بخش جاری دریافت می‌کنند. اعتبارات ماده 180 از 5 درصد به 10 درصد رسیده، همچنین اعتبارات استان‌ها هم افزایش داشته و با توجه به بودجه یک‌درصدی که مجاز شده در کل حداقل 50 درصد عملکرد بهتری در سال 94 نسبت به سال 93 داریم.
وی در پاسخ به این سوال که فدراسیون والیبال اعلام کرده نیازی به بودجه دولتی ندارد و آیا در سال 94 بودجه از وزارت ورزش دریافت می‌کند، گفت: درست است که فدراسیون والیبال در این مورد مستقل است ولی بودجه خود را از وزارت ورزش دریافت می‌کند حتی بیشتر از آن هم می‌گیرد و این منابع را در بخش پایه هزینه می‌کند. این 1.5 میلیارد که روز گذشته به فدراسیون والیبال واریز شد خیلی‌ها تصور می‌کردند که امکان‌پذیر نباشد ولی این واریز انجام شد. امیدوارم آنها به قول‌شان عمل و پاداش والیبالیست‌ها را پرداخت کنند. موضوع حواله خودرو والیبالیست‌ها نیز هنوز در دولت در حال بررسی است.
هاشمی در پاسخ به این سوال که آیا فدراسیون‌هایی که میزبانی مسابقات بین‌المللی را برعهده می‌گیرند، در بخش تامین اعتبارات از حمایت وزارت ورزش بهره‌مند خواهند شد، گفت: اگر معاونت قهرمانی به این نتیجه برسد که برای هر اردو خارجی نیاز به کمک ویژه حتی خارج از تفاهمنامه باشد کمک می‌کنیم. تا امروز هیچ درخواستی از وزیر ورزش و سجادی نبوده که انجام نداده باشیم.
معاون توسعه و پشتیبانی وزارت ورزش در خصوص درآمد شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی گفت: این درآمد بالای 30 میلیارد بوده و برای سایر مکان‌ها هم 23 تا 24 میلیارد بوده، پیش‌بینی این است که سال 94 این مبلغ به حدود 50 میلیارد تومان برسد. برای اینکه ورزش قهرمانی، همگانی و بانوان آسیب نبیند در سال 94 تصمیمات جدیدی گرفتیم. مکان‌هایی خاص برای این حوزه‌ها در نظر می‌گیریم و به شکل حاکمیتی آنها را واگذار می‌کنیم تا این بخش‌ها بتوانند از این امکانات بهره ببرند.
وی در پایان در پاسخ به این سوال که مبلغ حاصل از واگذاری استقلال و پرسپولیس در اختیار چه بخشی قرار می‌گیرد، گفت: اگر واگذاری صورت گیرد، این پول به حساب وزارت ورزش واریز می‌شود. مجوز این کار داده شده و براساس بخشی از آن به وزارت ورزش و پروژه‌های روستایی آن تعلق می‌گیرد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده