ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

هشدار یونیسف درباره اوضاع کودکان یمنی

هشدار یونیسف درباره اوضاع کودکان یمنی

واحد مرکزی خبر/ سخنگوی دبیرکل سازمان ملل به نقل از یونیسف افزود: در حمل هوایی اخیر به مدرسه الرشیدی یمن، دو کودک زخمی، و دو کودک دیگر کشته شده اند. استفان دوژاریک در جمع خبرنگاران مستقر در سازمان ملل افزود: چنین اتفاقاتی، لزوم دست یافتن به توافقی صلح آمیز میان طرفین درگیری و بکار گیری همه توان جامعه جهانی برای کمک به بی گناهان و غیر نظامیان و احترام طرفین به قوانین بین المللی را بیش از پیش برجسته میکند. وی همچنین به نقل از کمیسرعالی حقوق بشر سازمان ملل در یمن گفت: تاکنون سی و هفت ساختمان در صنعا، الدالی و عدن تخریب شده اند که این رقم شامل پنج باب بیمارستان و یک مدرسه می شود. سخنگوی دبیرکل سازمان ملل در ادامه و در پاسخ به سوالات خبرنگاران درباره موضع دبیرکل سازمان ملل در قبال تجاوز عربستان به یمن گفت: هدف و تمرکز ما یافتن راه حلی سیاسی و خاتمه جنگ و درگیری برای ارائه کمکهای انسانی و بهداشتی است.

دوژاریک فراهم شدن شرایط برای امدادگران و در ادامه آن در کنار شروع مجدد مذاکرات سیاسی میان طرفین درگیری در یمن را نیز بسیار مهم خواند. وی همچنین در پاسخ به سئوالی درباره موضع سازمان ملل درباره احتمال تاثیرات حضور ناوهای ارتش جمهوری اسلامی ایران در آبهای یمن و نیز کمکهای تسلیحاتی آمریکا به عربستان سعودی و متحدان خود برای جنگ در یمن گفت: موضع دبیرکل سازمان ملل تمرکز بر فرو نشاندن آتش درگیریها و یافتن راه حال دیپلماتیک است.

اوضاع وخیم اردوگاه آوارگان فلسطینی در یرموک سوریه نیز بخش دیگر سئوالات خبرنگاران از سخنگوی دبیرکل سازمان ملل بود. استفان دوژاریک با اشاره به مکالمه تلفنی دبیرکل سازمان ملل و وزیر خارجه قطر، موضع سازمان ملل را حل مسالمت آمیز و پایان درگیریهای نظامی در سوریه و درخواست صدور مجوز ورود برای امدادگران و کمکهای انسان دوستانه به این اردوگاه دانست.

وی افزود: طبق اطلاعاتی که از نمایندگی‌‌ها و دستگاههای اطلاعاتی سازمان ملل به ما میرسد، تعداد زیادی از پناهجویان از دسترسی به آب آشامیدنی سالم، غذا و مواد بهداشتی اولیه محروم هستند. سخنگوی دبیرکل سازمان ملل همچنین گفت: سازمان های کمک رسان به پناهجویان فلسطینی نیز از طرفین درگیری آتش بس را درخواست کرده اند تا شرایط رسیدن کمکهای بشر دوستانه و همچنین ایجاد شرایط امن برای خروج پناهجویانی که قصد ترک اردوگاه یرموک را دارند، فراهم شود. به گفته سخنگوی دبیرکل سازمان ملل، این سازمان از طرفین درگیری خواسته است به قوانین بین المللی در خصوص امنیت جانی و سلامت غیر نظامیان احترام گذراند و از جریان هایی که می توانند بر پیکارجویان مسلح منطقه تاثیر گذارند، خواسته است تا طرفین را به خاتمه درگیریهای مسلحانه مجاب کنند.

استفان دوژاریک همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره موضع دبیرکل سازمان ملل در مورد توافق هسته ای اخیر ایران گروه پنج بعلاوه یک گفت: دبیرکل در جریان توافق و مذاکرات قرار دارد ولی بیانیه یا گزارشی رسمی به بان کی مون و یا از طریق او به سایرین ابلاغ نشده است.

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل افزود: دبیرکل نیز دستیافتن به راه حلی دیپلماتیک و مسالمت آمیز میان ایران و گروه پنج بعلاوه یک را خواستار است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده