ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

الشرق الاوسط : بهتر است ایران در محاسباتش از رویاها و توهم‌ها پرهیز کند

الشرق الاوسط : بهتر است ایران در محاسباتش از رویاها و توهم‌ها پرهیز کند

واحد مرکزی خبر/ الشرق الاوسط در مقاله ای نوشت بهتر است ایران در محاسباتش از رویاها و توهم ها پرهیز کند.
پایگاه اینترنتی روزنامه الشرق الاوسط چاپ لندن در مقاله ای به قلم نبیل عمرو نوشت وضع واقعی ایران این است که براساس مساحت ، جمعیت ، ثروتها ، تاریخ و جغرافیایش یک کشور بزرگ منطقه است. ایران می توانست به درجات بالا رشد کند و به بهترین کشورها در عصر روابط مسالمت آمیز در زمینه تجارت تبدیل شود. اما رویاها و توهماتش سبب شد مردم ایران از تحول انسانی طبیعی باز مانده و از کاروان پیشرفت عقب بمانند.
ایران حق دارد ارتش قدرتمند داشته باشد تا از مرزهایش حفاظت کند. هیچ کس منکر این نیست اما اعلام سیاست صدور انقلاب به کشورهای همسایه ، پس از آن جنگ ها ، اشغالگریها ، دخالتها و هزینه کردن میلیاردها دلار در زمینه ساخت موشکهای هجومی و احتمالا بمب هسته ای این کشور بزرگ منطقه را به ضعیفترین کشورها تبدیل کرد. این امر به سبب بلندپروازیهای مقامات ایران بود و ملت ایران نیز طعم تلخ تحریمها را چشید. ملت ایران پس از توافق لوزان از صمیم قلب به نفع این توافق شعار داد با این امید که تحریمها لغو شود و شهروند ایرانی به پیش پا افتاده ترین نیازهای زندگی و مهمترین عناصر توسعه دست یابد.
امیدواریم ایران واقعیت را ببیند و بر محاسبات به دور از رویا و توهمات تکیه کند و سیاستی در پیش بگیرد که همسایگان را برای باز کردن درهای همکاری متقابل با ایران متقاعد کند. تردیدها درباره وجود برنامه های پنهانی را بر طرف کند و حمایتش از شبه نظامیان از طریق ارسال سلاح را تغییر دهد. آیا بهتر نیست ایران در یمن و جاهای دیگر از راه درست وارد شود. فرق بین ما و جوامع پیشرفته در این است که آنها در زمانه خود و زمان آینده زندگی می کنند اما مصیبت ما در این است که در بین ما کسانی هستند که در زمانه کنونی زندگی می کنند تا گذشته را احیاء کنند، که چنین امری بیهوده ، پرهزینه و محال است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X