ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

واردات کالاهای لوکس پدیده رایج جامعه

واردات کالاهای لوکس پدیده رایج جامعه

باشگاه خبرنگاران/ ابراهیم نکو دبیر دوم کمیسیون اقتصادی گفت: امروز ما باید این موضوع را جدی تلقی کنیم و اگر می‌خواهیم در اقتصاد به موفقیت دست پیدا کنیم باید تولید داخلی را که یکی از مولفه‌های ملی پیشرفت اقتصاد و رویکرد مقاومتی است حمایت کنیم.

وی افزود: در واردات کالاهای لوکس واکنشهای مثبت و منفی در جامعه وجود دارد واکنش منفی را کسانی از خود نشان می‌دهند که نام‌گذاریهای سال را مد نظر قرار می‌‌دهند و واردات را مانع پیشرفت اهداف اقتصادی می‌دانند.

اما دسته‌ای نیز برای رفع نیازهای خود کیفیت را در اولویت قرار می‌دهند و عده‌ای نیز کالاهای لوکس را تنها به دلیل خود نمایی خریداری می‌کنند.

نکو در خصوص قاچاق کالاهای لوکس گفت: قاچاق کالا در سطح بزرگ و ساز و کاری صورت می‌گیرد کشتی‌ها و ماشین‌های بزرگ انجام می‌شود و مبین این نکته است که به قاچاق کالا در بعضی از موارد رسمیت داده شده است و از آن جلوگیری نمی‌شود.

وی میزان واردات را در سال 93 بیشتر از سال قبل دانست و گفت: در سال 93 شاهد کاهش نبودیم و کالاهای لوکس با همان شدت و شاید هم بیشتر وارد کشور شدند.

دبیر دوم کمیسیون اقتصادی ادامه داد: امکان جلوگیری از واردات کالاهای لوکس به طور کامل وجود ندارد زیرا طرفدارانی دارد مگر اینکه مانند آنها و با همان کیفیت در داخل تولید شود.

وی در پایان گفت: مجلس قوانینی را برای مبارزه با قاچاق کالا به تصویب رسانده است واگر اجرا شود شاهد واردات غیر قانونی نخواهیم بود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده