ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

وزیر کار: تعاون ابزارفعالیت اقتصادی واجتماعی دردنیای مدرن است

وزیر کار: تعاون ابزارفعالیت اقتصادی واجتماعی دردنیای مدرن است

ایرنا/ علی ربیعی روز پنجشنبه در جلسه صبحانه کاری اتاق تعاون که با حضور بهمن عبدالهی رییس اتاق، ماشااله عظیمی دبیر کل اتاق و اعضای هیات رئیسه اتاق تعاون، سید محمد کریمی ، محمد جلیلیان،حسین رحمانی نیا و حسن رسولی و تعدادی از معاونت های اتاق و مدیر کل های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شده بود، با تبریک فرا رسیدن سال جدید افزود: باید دسته ای از مسایل را برای همکاری بین اتاق تعاون و وزارتخانه مشخص کرد تا مورد پیگیری قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه باید بخش تعاون را جلو ببریم، تاکید کرد: این کار باید از سطح روستاها و سطوح پایین جامعه آغاز شود تا بر زندگی ملموس مردم تاثیر خود را بگذارد.

ربیعی ادامه داد: باید تاثیرات تعاون را افزایش دهیم زیرا جایی که تاثیر تعاون بر زندگی مردم و تعداد تعاونی ها را افزایش دهیم حضور آنها در سطح جامعه احساس می شود.

وزیرتعاون با بیان اینکه در ابتدا وزارت تعاون و بعد از آن اتاق تعاون محرک این بخش است، اظهار داشت: اکنون تعاون یک مساله مهجور شده است و حتی هر چه از انقلاب دورتر می شویم، مهجوریت آن بیشتر می شود و این ضرورت وجود دارد که از ظرفیت انقلاب برای بخش تعاون استفاده کنیم.

ربیعی تعاون را یک ابزار فعالیت اقتصادی و اجتماعی در دنیای مدرن دانست و اذعان داشت: باید بحث تعاون را در دانشگاه پیگیری کنیم و بر روی افکار عمومی نیز در بخش تعاون بیشتر کار کنیم.

وی بر پیگیری بحث حقوقی تعاون نیز تاکید کرد و خواستار شد ماهی یک یا دو بار با اتاق تعاون جلسه ای برگزار شود تا موضوعات مربوطه پیگیری شود.

وزیر کار گفت: باید با همکاری تعدادی از افراد موثر و معاونان اتاق و وزرای قبلی اتاق فکر تعاون در وزارتخانه ایجاد و از حضور افراد مختلف استفاده شود تا تعاون را از ابعاد مختلف جا بیاندازیم.

این مقام مسوول به گروه همیار تعاون اشاره کرد و گفت: یک چنین گروهی برای ایجاد اتاق فکر تعاون نیز استفاده شود.

وی تاکید کرد: باید از ظرفیت مقام معظم رهبری برای تقویت بخش تعاون استفاده کنیم.

ربیعی با اشاره به ترکیب هیات رییسه اتاق تعاون گفت: هیات رییسه این اتاق حاصل فکری تعاون است .

وی ابراز امیدواری کرد: سال 94 با همدلی بیشتر در مسیر تقویت تعاون حرکت کنیم و همچنین از ظرفیت های هفته تعاون بیشتر استفاده کنیم.

در ادامه این نشست بهمن عبدالهی رییس اتاق تعاون ایران با اشاره به برگزاری انتخابات هیات رئیسه این اتاق گفت: این انتخابات با وفاق و همدلی انجام شد و جزو بهترین و بی حاشیه ترین انتخابات اخیر اتاق تعاون بوده است.

وی افزود: با توجه به حضورسلایق فکری مختلف، اعضا از این انتخاب راضی بودند و یک فضای همدلی ایجاد و از بحث غیر ضروری اجتناب شد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده