ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

وزیر ارتباطات دلیل فرار نخبگان را اعلام کرد

وزیر ارتباطات دلیل فرار نخبگان را اعلام کرد

نسیم/ محمود واعظی شامگاه چهارشنبه در نشست سیاست ها، برنامه ها و انتظارات از بخش فاوا در سالن شهید قندی، در سخنانی هدف از برگزاری این نشست را ارائه داشته ها و برنامه های این وزارتخانه و همچنین در جریان قرار گرفتن مشکلات بخش خصوصی و شناخت بیشتر، سازمان یافته و ارتباط موثر با فعالان عرصه ICT بدون هیچ محدودیتی عنوان کرد.

وی در این نشست که با حضور جمعی از فعالان بخش خصوصی حوزه فن آوری اطلاعات و ارتباطات همراه بود، ضمن تاکید بر ایجاد فرهنگ همراهی و همکاری در سال همدلی و همزبانی، اظهار داشت: تمام بخش خصوصی از دولت انتظار دارند که رعایت حال آنها شود، اما سوال این است که آیا بخش خصوصی نیز رعایت حال و وضعیت یکدیگر را می کنند.

وزیر ارتباطات و فنآوری اطلاعات با انتقاد از عدم بهره لازم اپراتورهای خصوصی از شرکت های خدماتی داخل کشور در حوزه ICT، تصریح کرد: شرکت های مخابرات، همراه اول، ایرانسل و رایتل خصوصی هستند اما آنان تجهیزات خود را از بخش خصوصی داخل کشور تهیه نمی کنند.

وی افزود: اینگونه شرکت های خصوصی آن کمک هایی را که می توانند از وزارت ارتباطات طلب می کنند اما بسیاری از نیازهای تجهیزاتی خود را از خارج از کشور از جمله کشور چین وارد می کنند.

واعظی ضمن تاکید بر استفاده هرچه بیشتر از توانایی های شرکت های خصوصی داخل کشور، گفت: بیائیم همه با یک نگاه و منصفانه مسائل را در نظر گیریم و از توانایی های شرکت های داخلی استفاده کنیم چرا که این کار به طور قطع یک تحول بزرگ در اقتصاد کشور بوجود خواهد آورد.

وی با اشاره به نحوه فعالیت شرکت های بزرگی همچون اپل و مایکروسافت، اضافه کرد: اینگونه شرکت ها تنها به سودآوری خویش نمی اندیشند بلکه تعدادی از دانشگاه های کشورهای خود را نیز تحت پوشش خود قرار داده و بخشی از سود خود را صرف امر تحقیق و پژوهش می کنند و اینطور نیست که همه کارها را دولت ها انجام دهند.

وزیر ارتباطات و فنآوری اطلاعات با اشاره به بخشی از اقدامات انجام شده این وزارتخانه در طول یکسال و نیم گذشته، گفت: اینترنت خانگی ظرف 1.5 سال گذشته از 3 میلیون و 200 هزار مشترک به 8 میلیون و 400 هزار و ظرفیت موبایل نیز 8 میلیون افزایش داشته که این ارقام تا سال آینده از جهش بسیار مناسبی برخوردار خواهد شد.

واعظی با بیان اینکه، وزارت ارتباطات در حال تهیه زیرساخت های حوزه ICT در کشور است، ادامه داد: دولت تدبیر برای همکاری بین صنعت و دانشگاه حساب جدی باز کرده و در حمایت از بخش خصوصی بسیار جدی است.

وی با اشاره به نامحدود بودن حوزه کاری ICT در کشور به خصوص استان ها، گفت: ایران از یک بازار مناسب برخوردار است و تا سه برابر آنچه که تاکنون در این حوزه کار شده ظرفیت کار برای تمام بخش های خصوصی وجود دارد به طوری که از سهم دیگری کم نخواهد شد.

واعظی گفت: دنیای امروز دنیای بازاریابی است و همه شرکت های خصوصی بایستی خدمات خود را به نمایش بگذارند و ما آمادگی جدی داریم که از بخش خصوصی حمایت کنیم به شرط آنکه بخش خصوصی نیز از ما حمایت کند چرا که در کنار یکدیگر موفق خواهیم بود.

وزیر ارتباطات و فنآوری اطلاعات در ادامه دو عامل فرار نخبگان را ارضا نشدن فنی و همچنین مسائل مالی عنوان کرد و گفت: هر دو عنصر باید به درستی برای فارغ التحصیلان دانشگاهی فراهم شود.

واعظی افزود: ما نمی توانیم به تنها به بخشی از زنجیره توجه کنیم و تا هنگامی که نیروی انسانی در دانشگاه تربیت نشود، موفق نخواهیم بود و نیروی انسانی هنگامی درست تربیت می شود که دانشگاه نیز از بستر مناسب فراهم باشد و ما نیز بستر لازم را برای فارغ التحصیلان آماده کنیم تا آنها در کشور بمانند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X