ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

غرضی: طول می‌کشد آمریکاها بفهمند در مقابل قدرتی زوال ناپذیر قرار دارند

غرضی: طول می‌کشد آمریکاها بفهمند در مقابل قدرتی زوال ناپذیر قرار دارند

باشگاه خبرنگاران/ وزیر دولت سازندگی گفت: پروسه زمانی تقریبا ۳۰ ساله‌ای طول خواهد کشید تا آمریکا بداند در مقابل یک قدرت سیاسی زوال ناپذیر قرار دارد.

"محمد غرضی"در گفتگو با خبرنگار احزاب و تشکل‌های باشگاه خبرنگاران، با اشاره به روند دیپلماسی ایران پس از پیروزی شکوه‌مند انقلاب اسلامی اظهار داشت: ذهنیت من این است که ظرفیت ویژه سیاسی در وزارت خارجه کشورمان شکل گرفته است و شخصیت‌های معتبری در طول سه دهه پس از پیروزی انقلاب در این نهاد تربیت شده‌اند.

وزیر پست و تلگراف و تلفن دولت سازندگی با اشاره به اینکه بحث مذاکره با شخصیت‌های سیاسی اروپا و آمریکا مسئله ساده‌ای نیست، تصریح کرد: توانایی‌های نظام جمهوری اسلامی در مدیریت این جلسات و توفیق آن‌ها در ابراز قاطعانه سخنان نظام در این روند، موقعیتی است که به واسطه دیپلماسی موفق ایران ایجاد شده است.

وی این امر را بزرگ‌ترین دستاورد وزارت خارجه عنوان کرد و گفت: افراد تربیت شده در این چند سال دارای توانایی فنی، علمی ویژه‌ای هستندو تلاشهای مجدانه آنها جای تقدیر و ستایش دارد.

غرضی ضمن بیان اینکه مسئولیت پذیری تشکیلات انرژی اتمی نیز در ایران قابل تحسین است، افزود:سازمان انرژی هسته‌ای به فضل خداوند هم قادر است از پس تولید نیازهای داخلی کشور به خوبی برآید و هم در مجامع بین المللی اظهارنظر کرده و صاحب سبک باشد همچنین توانایی قانع ساختن سازمان‌های جهانی و بین المللی را در این جهت داشته است که اقدامات صورت گرفته در عرصه علم هسته‌ای در جمهوری اسلامی ایران غیرقانونی نبوده است.

غرضی ادامه داد: این دو استعداد بسیار ارزشمند در سیستم دیپلماسی کشور توانایی ایران را برای مقابله با مقامات فنی و سیاسی جهان به رخ همگان کشید.

وی با اشاره به بیانیه سوئیس تصریح کرد: طبیعی است که دستگاه سیاسی آمریکا در قیاس با دستگاه سیاسی ایران گرفتاری بیشتری دارد، به حمد خدا در داخل کشور رهبری، دولت و مجموعه عواملی که مذاکرات را هدایت می‌کنند بسیار به هم نزدیکند و جنگ بین دموکرات‌ها، جمهوریخواهان و نتانیاهو به مراتب بیشتر از اختلافات جزئی در داخل ایران است.

غرضی از اختلافات داخلی بیشتر تحت عنوان اظهارنظرات متفاوت یاد کرد و ادامه داد: انسجام و همبستگی در داخل کشور به مراتب بیشتر از اتحاد و انسجام بین گروه‌های مختلف در ایالات متحده است، برهمین اساس متون ارائه شده تحت عنوان بیانیه سوئیس به طور مداوم در بین جریان‌هایی که اختلاف سیاسیشان بیشتر است دست به دست می‌شود و بستگی به اینکه کدامیک از جریانهای سیاسی در ایالات متحده موفق خواهند شد طرف مقابل را تضعیف کند، از این بیانیه بهره برداری خواهد شد.

وزیر دولت سازندگی با تاکید بر اینکه ما در مقایسه با آمریکایی‌ها در کشور از احساس آرامش بیشتری برخورداریم، تصریح کرد: دلیل آن نیز به این سبب است که ملت و دولت ایران توانایی تشخیص دارند و اختلافات جزئی مانعی در نتیجه گیری منسجم ایجاد نخواهد کرد.

وی با اشاره به عدم برخورداری طرف مقابل تیم مذاکره کننده کشورمان از این انسجام، اظهار داشت: در ایالات‌متحده از یک طرف اوباما قصد پیروزی بر رقیب خود دارد و جمهوریخواهان نیز می‌خواهند به نفع خود بهره برداری‌های سیاسی از متن بیانیه داشته باشند و از طرف دیگر در منطقه نیز رژیم صهیونیستی قصد بهره برداری‌های کلان از وقایع صورت گرفته و بیانیه لوزان دارد.

غرضی ادامه داد: طبیعی است که در این متون دائما کلماتی پیدا شود که مورد بحث است، آنچه در خارج از کشور اتفاق می‌افتد زخم‌ها و اثراتش به مراتب برای ایالات متحده بیشتر از جمهوری اسلامی ایران است.

غرضی در پایان با پیش بینی آینده مراودات جهانی ایران، خاطرنشان کرد: پروسه زمانی تقریبا ۳۰ ساله‌ای طول خواهد کشید تا آمریکا بداند در مقابل یک قدرت سیاسی زوال ناپذیر قرار دارد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده